I. A třída – sk. A

Lípa - Janovice
1:9

Poslední Lípa, která se ve dvaadvaceti kolech dosud neradovala z výhry, začala proti lídrovi soutěže s otevřeným hledím a šla po čtvrthodince do vedení brankou Kratochvíla. Radost však měla jepičí život, ještě v téže minutě hosté srovnali a do konce prvního poločasu hattrickem Reitermana a gólem Špendlíčka si vybudovali čtyřbrankový náskok. Po změně stran technicky vybavený favorit pokračoval ve střeleckých hodech.

Góly: 15. Kratochvíl - 32., 40., 43., 51. Reiterman, 15., 62. Padrnos, 35. Špilínek, 80. Zamazal, 85. Dibiak. Rozhodčí: Bína. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 1:5. Janovice: Šebek - Ghylík, Reiterman, Dvořáček, Tržil - Dibdiak, Hekerle ( 60. Křenek), Špendlíček, Zamazal - Padrnos, Mareš.

Pacov – Dobronín
8:3

Domácí začali skoro tradičně. Soupeře přejeli skvělým úvodem, ve 13. minutě vedli už 3:0, do poločasu stačili povadlému týmu hostí nastřílet šest gólů. Po přestávce už se jen dohrávalo. Skvělý střelecký výkon podal autor pěti gólů Lukáš Kubů.

Góly: 6., 7., 20., 35. a 68. Kubů, 1. a 54. Rybčák, 13. Vysiblo – 58. (PK) Sochor), 76. Mikšíček, 87. Vaněk. Rozhodčí: Kliner. Bez karet. Diváci: 250. Poločas: 6:0. Dobronín: Liška – Krpálek, Laňka, Sochor (62. Smejkal), Petruš, Klenovský, Vaněk, L. Sedláček, Pachl, Mikšíček, M. Sedláček.

I. A třída – sk. B

Třešť – Rantířov
2:1

Po čtvrt hodině a akci Trnka s Bláhou se k zakončení dostal nekompromisní Faitl a Třešť vedla. Pasivní hosté inkasovali podruhé po Veselého centru, který přesně sklepl na Trnku a ten z malého vápna nezaváhal. „Jako bychom měli zataženou ruční brzdu. První půlku jsme úplně prospali,“ říká trenér hostů Michal Fiedler, který si po dalších nevyužitých šancích Trnky, Bláhy a Faitla musel oddychnout.

Ze zápasu se nakonec vyklubalo drama. Závar před Jindřichovou brankou utnul přesně pálící Man a vyrovnání viselo ve vzduchu čtvrt hodiny před koncem. Jenže Janků nabídnutý pokutový kop napálil nad horní tyč.

Třešťskou pojistku pak nepřidali ani hlavičkující Bláha a těsně vedle střílející Mareš. „Potvrdili jsme body z venku a dostali se do klidnějších vod,“ těší domácího trenéra Milana Hochmana.

Góly: 15. Faitl, 38. Trnka – 52. Man. Rozhodčí: Navrkal. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas 2:0. Třešť: Jindřich – Gregor, Rod, Trnka, Veselý – Faitl, Kadlec, Krejčí, Svěrák (72. Mareš) – Bláha, Guttwald (65. Nosek). Rantířov: Kremín – Brož, Novotný, Janků, Vácha – Kubík, Vlček (88. Pivnička), Živný, Karol (46. Chroustovský) – Pecha, Man (70. Smrčka).

Bedřichov – Přibyslavice
2:3

Vlažný bedřichovský start potrestal hned v úvodní minutě po průniku a přesné střele zpoza šestnáctky Olšanský. Hostům po chvíli odepřel druhý gól Pajskr, který zaskočil za Jančoka na brankové čáře. Domácí z přibyslavického „kolotoče“ sesedli po dvaceti minutách a ve zbytku první půlky už drželi krok.

Hosty pak nachytal po změně stran v nedbalkách Bláha a nečekaně skóre srovnal. Bedřichov po vyrovnání začal udávat tempo, ale gólová rána přišla po zkratu domácí obrany. Olšanský před Jančokem opět nezaváhal. Po necelé čtvrt hodině potrestal další hrubku domácích zadáků Rozsypal, a i přesto, že vzápětí po centru Lapeše snížil Záboj, vedení si favorit pohlídal.

Góly: 47. Bláha, 78. Záboj – 1. a 56. Olšanský, 78. Rozsypal. Rozhodčí: Doležal. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas 0:1. Bedřichov: Jančok – Pajskr, Kocmánek, Lapeš, Vanko – D. Oberreiter, Zapletal (65. Dolejší), Mašek, Tůma – Bláha, A. Oberreiter (46. Záboj).

Stonařov – Čáslavice
0:1

Čáslavice na domácí vlétly, ale skvělá čtvrthodinka, ve které se hrálo hlavně před Krupicou, ke gólu nevedla. Ve 22. minutě zahodil hostující Novotný i penaltu. Stonařov se oklepal a do poločasu měl blízko k vyrovnání Turoň. Jeho pokus beci na brankové čáře zablokovaly.

Hrozba rychlého brejku po spoustě nevyužitých šancí před čáslavickou svatyní se nakonec vyplnila. Přečíslení tři na dva vyřešili hosté skvěle a Klampíř po hodině otevřel skóre. „Pořád jsme měli tlak, ale gól se nám nepodařilo vstřelit. Jaroš byl třikrát v dobré pozici, v závěru mohl srovnat Lang,“ komentuje kouč Stonařova Zdeněk Štancl. „Výkon to nebyl špatný, kluci se snažili do poslední minuty, ale body nemáme žádné,“ dodává.

Gól: 60. Klampíř. Rozhodčí: Ságl. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas 0:0. Stonařov: Krupica – Holý, Špaček, Šmarda, Seknička – Lysý (60. Lang), Šána, Digrín, Čumpl – Jaroš, Turoň (73. Vevera).

Telč – Jemnicko
1:3

Domácí nezvládli začátek. Anděl napřáhl z dálky a krásnou střelou otevřel skóre. „Tím se nám zhroutil náš systém, hrát zezadu a na brejky, se kterým jsme chtěli nastoupit,“ komentuje trenér Telče Petr Kozák, jehož svěřenci inkasovali opět z Kopačky Anděla, který střelou k tyči potrestal chybu jednoho ze zadáků.

Potřetí se hosté radovali ve druhé půlce po akci z křídelního prostoru na jejíž konci byl Ďurač. O korekci se pak postarali v samotném závěru centrující Jiří Všohájek a pálící Chalupa. „Je to škoda, chtěli jsme to ještě trochu zdramatizovat. Hosté byli lepší a zaslouženě vyhráli,“ dodává Kozák.

Góly: 86. Chalupa - 2. a 31. Anděl, 54. Ďurač. Rozhodčí: Žilka. ŽK: 3:1. Diváci: 80. Poločas 0:2. Telč: Nedorost (71. Kozák) – Holý, Kratochvíl, Vetyška, Šeda – Černáš (75. J. Všohájek), D. Všohájek, Bartušek, Chalupa – Petrů (15. Straka), Jakubec.

Jaroměřice – Stará Říše
3:2

Už v desáté minutě otevřel skóre Homola, když zkušeně poslal míč podél hostujícího gólmana do sítě. Vzápětí však hosté po brejku dva na jednoho vyrovnali. Domácím vrátil vedení bleskově Kalay po další chytré přihrávce Homoly. Ovšem do přestávky hosté srovnali podruhé, tentokrát z pokutového kopu Tichánkem. Po změně stran to byly Jaroměřice, kdo si vytvářel brankové příležitosti, se kterými si ovšem dlouho nevěděly rady, naopak v 80. minutě musel zachraňovat domácí po samostatném nájezdu Bartoš. Rozhodnutí přišlo až v samotném závěru. Kalay přetavil další přesný pas Homoly ve vítězství.

Góly: 10. Homola, 17. a 90. Kalay – 15. Štěpnička, 30. (PK) Tichánek. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 2:2. Stará Říše: Svoboda – Rychlý, Vítů, Hradil, Pytlík - Žák, Kovačík, Tichánek, Štěpnička - Rychtecký, Vaňkát.