Souboji poslední Lípy a prvních Janovic koření fotbalu rozhodně nechybělo. Desetibrankovou smršť nečekaně odstartovali domácí. Úvodní branka, která hostům paradoxně pomohla, byla ale zároveň jejich poslední.

Facku potřebovali

„Mile mě překvapilo hřiště, které se tam hodně zlepšilo,“ říká předseda Janovic Jiří Babínek. „Ale hlavně nám pomohlo, že domácí měli ve druhé minutě velkou šanci a po chvilce nám dali gól a my se probudili. Tu facku jsme potřebovali,“ dodává.

Lídr I. A třídy skupiny A rozjel svůj expres a domácí euforii z vedení totální gólovou smrští rozmetal. Vítězství 9:1 hovoří za vše.

„Byl tam manévrovací prostor pro trenéry, což bylo dobré. Měli jsme z toho trochu obavy, ale nakonec se to zvládlo. Za výsledek 9:1 jim nemůžu nadávat, ale se mnou to je těžké, já jsem málokdy spokojený,“ říká Babínek.

Potvrdit povinné body z venku bude moci první tým už zítra. V dohrávce 21. kola doma přivítá od 17.30 Budíkov. „Je to další ošemetný zápas. Budíkov teď doma zklamal, takže bude bojovat. Je to houževnatý tým a nás nečekáme nic jednoduchého. Bude to těžké sestavit a ti starší kluci si asi hrábnou na dno.“

Gólman vyhořel

Další gólové hody proběhly v Pacově. Domácí si smlsli na dobronínském torzu, se kterým se od úvodního hvizdu vůbec nemazlili. „Před zápasem jsme si řekli, že čím dýl inkasujeme, tím budou nervóznější. Ale už po půl hodině bylo po zápase,“ nevěřícně koukal na skóre 0:5 dobronínský trenér Ludvík Haubert.

„Nastoupili jsme se čtyřmi dorostenci, a i přesto, že se ti kluci snažili, tak na zkušené domácí nestačili. A když jdou čtyři góly na vrub gólmana, to se hraje opravdu hodně těžce,“ soudí kouč. Druhá půlka přinesla vyrovnanou partii, ve které hosté alespoň trochu zmírnili debakl na konečných 3:8.

Předposlední Dobronín nemá stále nic jistého a do závěrečných kol ani příliš růžové vyhlídky. Ztracené to není, ale zranil se nám Sochor. Máme tedy hodně velké obavy, s čím tu soutěž dohrajeme. Je to o lidech a ti bohužel nejsou,“ uzavírá Haubert.