Světelský kanonýr se ve stávající sezoně krajského přeboru střelecky hledal. Ve 22. kole se však rozvzpomněl na minulý ročník, když hattrickem zatížil konto Pelhřimova a Chotěboře.

Jeho procitnutí tentokrát odnesl favorizovaný Humpolec. Hattrick tentokrát stihnul za druhý poločas. Ve 46. minutě vyrovnával na 2:2, o půl hodiny později na 4:4. Třetí úder si schoval na nastavený čas.

„Všechny naše góly byly důležité, ten nejdůležitější byl možná od Tomáše Blažka na 1:1. To jsme začali věřit, že bychom mohli v Humpolci něco uhrát. Ikdyž jsme vzápětí udělali chybu a zase prohrávali,“ říká šťastný střelec a dodává: „Třešinkou byl můj gól v závěru. Skákal jsem na balón, ani jsem ho pořádně neviděl. Spíš jen tušil. Šel jsem do něj rybičkou, snad dvacet čísel od země. Byl jsem rád, že jsem se nosem nezaryl do trávy.“

„Všichni jsme hráli uvolněně a od srdce, chtěli jsme si zahrát fotbal. Věděli jsme, že asi z přeboru půjdou dvě nebo tři mužstva,“ uvádí Křikava jeden z důvodů světelského překvapení.

Křikava pevně věří, že to nebyly poslední světelské body. „Chceme dokázat, že fotbal hrát umíme. Že jsme se na jaře zlepšili a v některých zápasech nám chybělo jen štěstíčko, že do přeboru patříme. Dostávali jsme góly ze smolných penalt.“