Odchovanec humpoleckého fotbalu a bývalý hráč FC Vysočina Milan Kopic přispěl jedním gólem k vysokému vítězství Mladé Boleslavi nad Libercem 4:0. Společně se svými spoluhráči se pak radoval z konečného třetího místa.

„Chtěli jsme být samozřejmě výš, ale to by musela Slávka klopýtnout, což se nestalo. I tak jsme ale spokojeni,“ pochvaloval si pohárovou pozici jednadvacetiletý obránce.

Byli jste před utkáním s Libercem hodně nervózní?
Věděli jsme, že musíme vyhrát, takže určitá nervozita se samozřejmě dostavila. Ale ve chvíli, kdy jsme vyběhli na trávník, z nás spadla. Myslím, že jsme odehráli hodně dobrý zápas.

Průběžné stavy z ostatních stadionů k vám nějakým způsobem během souboje doputovaly?
Kdepak, nic jsme nevěděli. Teprve až jsme odcházeli do kabin nám řekli, že Slavia vyhrála 2:1, a že jsme třetí.

Vám osobně se v tom zápase hodně dařilo. Byl jste vidět, dal jste gól…
Cítil jsem se dobře, fakt super. Liberec měl sice taky jednu nebo dvě šance, ale naštěstí je neproměnil. No a pak přišly naše čtyři rychlé góly a bylo rozhodnuto. Třetí místo je skvělý.

Ale se Spartou jste mohl slavit titul. Nelitujete svého odchodu do Boleslavi?
Samozřejmě, že jsem byl zpočátku trochu naštvaný, že jsem musel pryč, aniž bych vlastně pořádně dostal šanci ukázat, co umím. Ale v Boleslavi mi tohle maximálně vynahradili. Jsem rád, že k té výměně došlo.

Nebýt jí, možná byste se ani nepodíval na evropský šampionát jednadvacítek do Nizozemska, který už brzy začne…
To určitě. Jsem si jistý, že mi k nominaci pomohly poslední výkony v lize. Nebýt spoluhráčů, zůstal jsem doma. Za to bych jim chtěl moc poděkovat.

Jak moc jste věřil, že se do konečného výběru dostanete?
Spíš jsem doufal, stejně jako všichni ostatní. Když jsem tam pak uviděl svoje jméno, měl jsem obrovskou radost. Ne každému se to povede.

Vzhledem k posledním výkonům se dá říct, že forma přišla právě včas…
Vypadá to tak. Teď ještě, aby se mnou vydržela po celou dobu. (smích)

Už jste plánoval, kam se v Nizozemsku podíváte a co si tam všechno koupíte?
Vůbec ne, já se budu soustředit hlavně na fotbal. Všechno ostatní půjde stranou. Hlavně abychom tam něco předvedli a uhráli nějaký slušný výsledek.

Předvádět se budete také v novém obleku, který jste tento týden nafasovali. Jak vám padne?
Výborně, ušili ho namíru. Jednou za čas mi nevadí, když na sebe hodím oblek. Je to něco jiného, takové zpestření. (smích)

Už víte, s kým budete na šampionátu bydlet na pokoji?
Na sraz jsem přijel s Honzou Kyselou, který taky hraje za Boleslav, takže je to jasné. Nebudeme spolu bydlet poprvé. S ním není absolutně žádný problém.

Jinými slovy, nechrápe…
(smích) Přesně tak, je v pohodě.

Když se vrátíme k fotbalu, vaše kariéra začala v Jihlavě. Co říkáte marnému snažení FC Vysočina o postup do první ligy?
Je mi kluků líto. Měli to těžký, od začátku hráli pod velkým tlakem. Tím, že ohlásili útok na postup, si na sebe upletli bič.

Byl jste se na některém zápase podívat osobně?
Byl, zrovna na tom nepovedeném s Blšany. Moc štěstí jsem klukům evidentně nepřinesl. Ale snad jim postup vyjde příští rok, strašně bych jim to přál. A nejenom klubu, ale i celé Jihlavě.