Sedmý tým I. A třídy skupiny A toužil víc po výhře a ve finále porazil čtvrtý celek krajského přeboru Vysočiny Borovinu 2:1. Rozhodující gól vstřelil v 82. minutě střídající Martin Turek.

Ledeč - Borovina
2:1

Favorizovaná Borovina vstoupila do utkání vlažně, její hra působila profesorským dojmem. Častěji sice držela míč, ale ledečské protiútoky byly přímočařejší a hlavně nebezpečnější. První výstrahu poslal už v 7. minutě Kudláček, ale Syrový byl dobře postavený.

Ve 21. minutě výborně hrající Kudláček vyslal do sóla Pajera, ten ale nechal vyniknout Syrového. Zahřmělo až o deset minut později, když se z trestného kopu nádherně přes zeď trefil Kudláček.

Potom se Borovina konečně probudila, ale Vitiska se zaskvěl při trestném kopu Zvěřiny, který vyrazil na roh, a těsně před pauzou pálil pohotově, ale doprostřed branky Urban.

Po změně stran vnikl do vápna Prokeš, v němž ho poslal k zemi kapitán Martin Pokorný. Nařízenou penaltu proměnil s vydatnou pomocí Štěstěny Zvěřina, Vitiska si na míč sáhl.

Borovina potom ovládla hru, na kopačce měl rozhodnutí v 69. minutě Urban. Jeho krásný volej však na tyč vytáhl Vitiska. A potom přišla rozhodující 82. minuta. Centr Pajera za Syrového záda usměrnil střídající Turek.

„V podstatě jsem nastavil jen nohu,“ radoval se šťastný střelec.

„“Měli jsme problémy se sestavou, ale chtěli jsme moc vyhrát. Odehráli jsme takticky vynikající utkání. Borovina byla sice fotbalovější, ale my jsme byli trpělivější a dali dva góly. Za bojovnost si zaslouží pochvalu celé mužstvo,“ zhodnotil finále ledečský kouč Miloslav Čivrný.

„První půli jsme laxně, ve druhé jsme hru ovládli. Soupeř nám dal z jediné šance gól. Soupeři ale k vítězství blahopřeju,“ sportovně gratuloval jeho protějšek Michal Kusák.

Góly: 32. Kudláček, 82. Turek - 48. Zvěřina (PK). Rozhodčí: Pojezný, ŽK: 2:1. Diváků: 80. Poločas: 1:0. Ledeč: Vitiska - Šťastný, Procházka, Lebruška, M. Pokorný - Příhoda, Pešek, Janovec (77. Turek), Janů - Kudláček, Pajer (88. Šimek). Borovina: Syrový - Brzezina (33. Urban), Kohlstrom, Tomek, Štveráček - Konečný, Mikuška, Rubák, Zvěřina - Prokeš, R. Pokorný (85. Mojdl).