Jihlavští „malí fotbalisté“ se na dvoudenním Kleinfeld Olympiade Lienz na úbočí Dolomit museli popasovat s třiceti potencionálními soupeři z Rakouska, Německa, Itálie i se starým známým brněnským Fischer Café.

Matematika byla jasná

Jihlavský A-tým prošel celou základní skupinou, ve které zdolal i vítěze ročníku 2004 Lokomotiva Grafitex jasně 6:1, jako nůž máslem. Juniorka se po slibném rozjezdu na dva zápasy zastavila a šanci na postup ze základní skupiny oživila až v posledních střetnutích. „Prohra se slabým soupeřem na závěr jí pak poslala do bratrovražedné pětičlenné skupiny C,“ přibližuje předseda MK Jihlava Jan Mráka.

„Áčko“ pokračovalo v excelentní jízdě a nadstavbovou skupinu vyhrálo. O druhé místo usilovala urputně bojující juniorka, která se nakonec dočkala. „Matematika posledního vzájemného utkání skupiny byla jasná. Výhra juniorky posílala do čtvrtfinále obě naše družstva, a když A-tým nastoupil bez opor, mladíci chytli šanci za pačesy a vyhráli,“ popisuje Mráka.

Penalty nešly

Vyřazovací boje pro hráče z Vysočiny už nebyly moc šťastné. Senzaci juniorky utnul ve čtvrtfinálovém penaltovém rozstřelu šťastnější a pozdější vítěz brněnský Fischer Café. Jihlavský první tým sice prošel do semifinále, ale v něm po zaváhání rozhodčích a následných smolných penaltách se přes domácí Cafe 59 do finále nepodíval. Náplastí na neúspěch byl alespoň bronz, který zajistila výhra 2:1 nad FC Panorama Allstars.

„Skončili jsme sice krůček od finále, ale i tak je konečné postavení obou našich týmů, které táhly za jeden provaz, hodně dobré. Nabrali jsme nové zkušenosti a podívali se do krásného prostředí v blízkosti Dolomitů,“ doplňuje spokojený Jan Mráka.

V Ý S L E D K Y


Základní skupina:

MK Jihlava A – Beck´s United 3:0 (Toman 2, Brnický), - Café Kohplatz 3:0 (kontumace), - Lokomotiva Grafitex 6:1 (Bratršovský a Pěnička po 2, Kováč, Toman), - Udine 2:0 (Kovář, Bratršovský), - Why not 3:1 (Bratršovský, Pěnička, Kováč)

MK Jihlava B – Cafe Hoppla 2:1 (Šindelář, Riger), - Juega Contento 0:2, - Die Biachewonger 3:0 (Denev 2, Kohoutek), - FC Picasso 0:1

Nadstavbová skupina C:

MK Jihlava A – Lucky Loosers 4:0 (Kovář 3, F. Toman), - Odins Krieger 2:0 (Bratršovský, Kovář), - Eicholz 3:0 (Toman 2, Kovář), - MK Jihlava B 1:3 (Benda)

MK Jihlava B – FC Eicholz 0:0, - Odins Krieger 1:0 (Vetchý), - - Lucky Lososer 0:0, - MK Jihlava A 3:1 (Pavlíček, Denev, Vetchý)

Čtvrtfinále:

MK Jihlava A – Lokomotiva Grafitex 2:0 (Pěnička, Kovář). MK Jihlava B – Fischer Café 0:0 (na pen. 2:3)

Semifinále:

MK Jihlava A – Café 59 0:0 (na pen. 1:2)

O 3. místo:

MK Jihlava A - FC Panorama Allstars 2:1 (Kovář 2)

Finále:

Café 59 – Fischer Café 0:1