„Tahle možnost opravdu existuje, ale je málo pravděpodobná. Dával bych tomu tak dvacet procent oproti osmdesáti,“ tvrdí ředitel klubu Zdeněk Tulis.

A co že vlastně domácí souboj s Hradcem Králové v posledním soutěžním kole ohrožuje? „Fotbalový svaz rozhodl, že se bude hrát v jeden den a ve stejný čas. Jenomže my už jsme před dvěma měsíci začali právě na tento termín organizovat velký mezinárodní turnaj jednoho z našich partnerů, který nám výrazně přispěl na vybudování nového travnatého tréninkového hřiště,“ vysvětluje šéf FC Vysočina.

Fotbalový stadion v Jiráskově ulici čeká 16. června pořádně nabitý program. „Dorazit by měly dva týmy z Itálie, dva z Německa, jeden z Polska a jeden z České republiky. Pro nás je tento turnaj důležitý, upřednostňujeme ho,“ má jasno Tulis.

Nějak to dopadne

Variant řešení vymyslel klub hned několik. „Buď se turnaj na čtyři hodiny přeruší a my během nich odehrajeme naše druholigové utkání, nebo se přesuneme na hřiště některého z měst v okolí. Například do Třebíče nebo do Humpolce,“ nabízí možnosti. „Nejprve ale musíme zjistit, zda by se na těch hřištích druholigový zápas dal vůbec odehrát,“ dodává.

Fanoušci, kteří pravidelně docházeli během sezony na všechna domácí utkání jihlavských fotbalistů s nadějí, že se jejich týmu podaří postoupit do první ligy, tak možná budou muset za rozlučkovým duelem cestovat jinam.

„FC Vysočina je přece klub celého kraje, proč by se tedy nemohlo hrát jinde? Já myslím, že by to fotbalu na Vysočině jenom pomohlo,“ věří šéf týmu.

Za nejpravděpodobnější řešení zamotané situace prý ale stejně považuje tu, která počítá s hraním na stadionu v Jiráskově ulici. „Prostě se rozběhnutý turnaj dokončí až po našem utkání,“ říká Tulis.