I. A třída – sk. A

Janovice – Speřice
0:0

Pouze góly chyběly skvělé první půlce, ve které diktovali tempo domácí. Speřický obranný val několikrát dokázali kombinačně rozebrat, ale v zakončení tápali. A když už po pěkné akci a centru Zapletala Padrnos překonal Jíchu, dobíhající bek svého gólmana na brankové čáře zastoupil.

Druhá půlka přinesla vyrovnanější partii. Probít se přes bojovníky ze Speřic už janovickým tolik nešlo. Rozhodnutí nepřinesl ani závěrečný tlak domácích, kteří měli i velké štěstí. V nastavení je zachránil Šebek, který zlikvidoval samostatný nájezd.

„Odehráli jsme nejlepší utkání na jaře. I přesto, že jsme nevyhráli, tak hráči podali velmi dobrý výkon, chtěli se vydat,“ těší vedoucího týmu Jiřího Babínka.

Rozhodčí: Ondráček. ŽK: 0:4. Diváci: 80. Janovice: Šebek – Tržil, Hamara, Reiterman, Křenek – Boháček (75. Mareš), Chylík, Hekerle, Zamazal – Špendlíček, Padrnos. Speřice: Jícha – Čermák, Holenda, Němec, Pohan – Jůzl, Strnad, Žatečka, Štěpán – Filipský, Čeleda. (Pikl, Duben).

Dobronín – Chotěboř
1:1

Favorizovaná Chotěboř se od prvních minut tlačila před Chvátalovu branku a úvodní tlak vyvrcholil brankou pohotového D. Čapka. Hostům ovšem křídla nečekaně zastřihl Vaněk, který si naběhl na pas Hypeše a prostřelil Vykoukala.

Chotěboř začala tlačit na pilu a na podmáčeném terénu vrhla všechny síly do ofenzívy. Jenže dobronínská tvrz stála na pevných základech. A když už se jí hostům podařilo pokořit, do cesty se postavila branková konstrukce. Zodpovědně bránící a na rychlý brejk čekající domácí se nakonec mohli postarat o totální překvapení. Pět minut před koncem se Lukáš Sedláček zbavil beka, vybídl střídajícího Sobotku, ten ovšem namířil míč pouze do Vykoukala.

„Konečně jsme odehráli dobrý zápas. Jen je škoda, že o body obíráme týmy z horní části tabulky,“ komentuje trenér Dobronína Ludvík Haubert.

Góly: 21. Vaněk - 17. D. Čapek. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 2:1. Diváci: 110. Poločas 1:1. Dobronín: Chvátal – Krpálek, Hypeš, Pachl, Laňka (37. Prokš) – Klenovský, Vaněk, L. Sedláček, Skořepa – Kalců, M. Sedláček (77. Sobotka).

I. A třída – sk. B

Stará Říše – Telč
3:0

Domácí začali aktivněji a mladíky z Telče dostali pod tlak, který přinesl po akci Rychteckého v křídelním prostoru a přesné přihrávce na volného Sekničku první gól. Několikrát zahřmělo i na druhé straně, ale v koncovce hosté tápali.

A tak i o druhý gól se postarali domácí. Rychtecký se Štěpničkou zopakovali akci z první půlky a Stará Říše vedla 2:0. Třetí úder zasadil snaživé Telči v závěru po rohu dorážející P. Pokorný.

„Měli jsme více ze hry a konečně máme po dlouhé době tři body,“ těší trenéra Staré Říše Luďka Kovačíka. „Jsem celkem zklamán, protože jsme si vytvořili tři jasné šance a se soupeřem drželi krok. Výsledek je hodně krutý,“ komentuje trenér Telče Petr Kozák.

Góly: 35. a 65. Stěpnička, 89. P. Pokorný. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas 1:0. Stará Říše: Svoboda – Kouba, Vítů, Kovačík (87. D. Pokorný), Žák – Vaňkát (85. Rychlý), Hradil, Tichánek, Pytlík – Štěpnička (75. P. Pokorný), Rychtecký. Telč: Nedorost – Šeda, Straka, D. Všohajek, Černáš – Chalupa, Bartušek, Plucar (46. J. Všohajek), Kratochvíl – Švec, Jakubec (70. Hejda).

Jemnicko – Bedřichov
3:1

Jemnicko si od prvních minut vytvořilo tlak, ale i přesto to byl Badřichov, kdo se dostal do vedení. Po rychlé kombinaci na jeden dotyk se prosadil Škoda. Jemnicko srovnalo z pokutového kopu, kdy po faulu na Ďurače se role exekutora ujal Křivánek. Vítěznou branku vstřelil Furdan, který po důrazném napadání kapitána Koutného uklízel míč do prázdné brány. Těsně před koncem se Jemnicko radovalo potřetí a postaral se o to Anděl.

Góly: 58. (PK) Křivánek, 67. Furdan, 87. Anděl – 54. Škoda. Rozhodčí: Macek. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Bedřichov: Jančok – Kalný, Mašek, Tůma, Lapeš - Škoda, Pavlík, Bláha, Zapletal - Kocmánek, Plavec.

Rantířov – Jaroměřice
2:2

Rychlé a vyrovnané utkání okořenil po zaváhání hostující stoperské dvojice Zeman, který poslal lacině vybojovaný míč kolem Bartoše do branky. Rantířovská radost z vedení po pár minutách skončila. Po centru z levé strany se uvolni střelec Kalay a na zadní tyči nezaváhal.

I druhou půlku gólově otevřel Zeman. Živný svého kolegu skvěle uvolnil a ten mazáckým dloubáčkem strhl opět vedení na domácí stranu. V obavách o výsledek se pak domácí nechali zatlačit a hosté z tlaku vyrovnali. Po autovém vhazování a mlýnici před brankou se trefil A. Kopeček.

„Vzhledem k tomu, jak se skóre vyvíjelo, tak spokojený příliš nejsem. Ale soupeř byl kvalitní a ta remíza je myslím spravedlivá. Je dobře, že jsme se po dvou prohrách alespoň trochu bodově zahojili,“ hodnotí kouč Rantířova Michal Fiedler.

Góly: 22. a 52. Zeman – 26. Kalay, 77. A. Kopeček. Rozhodčí: Štastný. ŽK: 3:4. Diváci: 90. Poločas 1:1. Rantířov: Kremín – Brož, Janků, Vácha – Kubík, Novotný, Živný, Molák (77. Vondruška), Karol – Pecha, Zeman.

Náměšť n. O. – Stonařov
5:0

V silném dešti byli domácí od první minuty aktivnější, ale na první brankovou radost si fanoušci museli počkat až do 28. minuty, kdy po centru z levé strany chyboval hostující gólman a Laštovička zavěsil hlavou míč do stonařovské sítě. Náměšť udeřila do přestávky ještě jednou a po změně stran pohřbil naději hostů na zdramatizování utkání nádherným lobem ze čtyřiceti metrů Kučera, který tak potrestal vyběhnutí hostujícího brankáře. Za domácí se blýskl hattrickem Laštovička.

Góly: 28., 74. a 83. Laštovička, 40. a 50. Kučera. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Stonařov: Krupica – Špaček, Lang (53. Veleba), Digrín, Holý - Čumpl, Šána, Šmarda, Turoň (76. Příhoda) - Seknička, Jaroš (62. Lysý).

Čáslavice – Třešť
0:2

Diváci byli zklamáni jak deštivým počasím, tak hrou obou týmů, které příliš pěkný fotbal nepředvedly. Zápas byl bez šancí a náboje. Domácí herně odešli po prvním gólu ve třicáté minutě, který do branky z rohového kopu tečoval Steklý. V 60. minutě brankař Ustohal marně vyrážel střely hostů. Třetí dorážka Trnky už skončila za jeho zády. Další vývoj změnu skóre nepřinesl a Třešť si odvezla zasloužené tři body.

Góly: 30. Steklý, 60. Trnka. Rozhodčí: Kupka. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Třešť: Jindřich, Gregor, Rod, Trnka, Veselý, Steklý, Kadlec (69. Svěrák), Krejčí, Mareš, Bláha (90. Gudis), Losek (85. Gotwald).