Přesně třicet bodů mají totiž Hartvíkovice a může se stát, že před pádem do krajského přeboru je nezachrání ani zisk bodů šestatřiceti.

Šest bodů nemusí stačit

Fotbalisté Žďáru, Velkého Meziříčí, Třebíče i Židenic vyhráli. Hartvíkovicím se to nepodařilo. V Rájci-Jestřebí sice zápas dobře rozehráli a měli nakročeno k důležité výhře, ale nakonec prohráli 2:1. V klíčovém zápase. Ostatní konkurenti vyhráli, Hartvíkovičtí už nemají záchranu jen ve svých rukách.

„Je to obrovská škoda, pokud bychom vyhráli, pravděpodobně by nám záchrana už neutekla,“ posteskl si trenér Jiří Hajský.

Nyní to už vypadá spíš naopak. „Určitě se popereme,“ slibuje Hajský a pokračuje: „Šance je to mizivá, ale dokud je minimální naděje, tak musíme bojovat.“
Přitom boj o naději zahájili hosté v Rájci-Jestřebí velmi dobře. Soupeře, který prohrál pět utkání v řadě, přehrávali, vytvářeli si šance a dokonce se v úvodu druhé půle dostali do vedení. Jenže ani to nestačilo.

„Nevyužili jsme svoje šance. Fotbal se hraje na góly, to, že jsme si vytvořili více brankových příležitostí, bohužel vůbec nic neznamená,“ dobře ví Hajský.

Proti hraje marodka

Do konce divize scházejí dvě kola. Oba zápasy sehrají Hartvíkovice v domácím prostředí, přivítají Rousínov a sezonu ukončí se Žďárem. Ve hře je ještě šest bodů, ale získat je bude přetěžké. Zvlášť když to nemusí stačit.

„S kádrem toho příliš dělat nemůžeme. Nastoupili hráči, kteří měli zdravotní potíže a neměli odtrénováno. Je nás v podstatě jedenáct a s tím se těžko něco vymýšlí. Rousínov je sice kvalitní mužstvo, ale už o nic nehraje a může mít problémy s motivací. My zase netušíme, jak to bude vypadat s naší marodkou,“ přemítá stále Hajský.

„Jak to dopadne na hráče, se teprve uvidí, ale je jisté, že zklamání je to obrovské. Motivovat naše hráče nebude nic jednoduchého,“ uzavírá zkušený trenér.