„Mohl by to být jeden z motivačních faktorů, aby se hráči ukázali v co nejlepším světle,“ říká jihlavský kouč Milan Bokša.

Motivace

Vzhledem k mizící šanci na postup do nejvyšší soutěže je čím dál těžší nalézt vhodný impuls pro maximální výkony.

„Opravdu je to složité,“ přiznává trenér. „Nicméně v přípravě na kluky tlačím, aby makali naplno, protože kdybych jim povolil nějakou úlevu, tak by bylo zle,“ dodává.

V podzimní části soutěže doma Jihlava porazila Slezany těsně 1:0, když jediný gól zápasu padl hned v první minutě utkání. Jeho autorem byl tehdy Michal Veselý.

„Opava hraje hodně podobný fotbal jako my. Zálohu výborně diriguje Barteska, který dokáže hru usměrnit. Na hrotu mají dva nebezpečné hráče, přičemž jedním z nich je teprve osmnáctiletý Kozák. To je hráč, jako u nás Rabušic,“ upozorňuje na sílu soupeře Bokša.

Faldyna se vrátí

Právě Rabušic ale možná do Opavy vůbec neodcestuje. „Má teploty, nevypadá to moc dobře,“ přiznává kouč. Navíc to není jediná komplikace v sestavě, která bude potřeba před dnešním soubojem vyřešit.

„Poslední dobou se nám lepí smůla na paty. Šourek nemůže hrát kvůli žlutým kartám, Kadlec kvůli poraněnému kotníku ještě vůbec netrénoval, Cihlář je s reprezentací do dvaceti let a otazník visí i nad startem Baláže,“ uvádí další marody.

Do sestavy by se tak měl s největší pravděpodobností vrátit od začátku zápasu nejlepší střelec týmu Petr Faldyna, který v posledních duelech pouze zahříval lavičku. „Nedařilo se mu, což nebyl jenom můj názor,“ tvrdí Bokša.

Předpokládané sestavy

Slezský FC Opava: Novák – Mezlík, Pejša, Víšek, Kolínek – Wurth, Barteska, Zapletal, Halaška – Kozák, Partyš.

FC Vysočina Jihlava: Tulis - GebreSelassie, Ditrich, Vít, Drga - Veselý, Vladyka, Lovětínský, Čermák – Faldyna, Svoboda.

Zápas začíná v 17.15 hod. Na podzim vyhrála Jihlava 1:0.