V pondělní televizní dohrávce 28. kola druhé ligy Vysočina pouze remizovala na hřišti Opavy 1:1 a s definitivní platností tak pohřbila naději na postup.

„Reálnou šanci jsme měli jenom tehdy, pokud bychom vyhráli. Teď už se nedá ani spekulovat,“ krčil bezmocně rameny asistent hlavního kouče Bokši Josef Vrzáček.

Úvod utkání vyšel lépe domácím, dvakrát se nebezpečně pohyboval před jihlavskou brankou Zapletal. V obou případech ho však zastavil dobrým obranným zákrokem GebreSelassie.

Vzpomněl si na trénink

Uhodilo až ve 21. minutě, kdy si na centr z levé strany naskočil opavský mladík Libor Kozák a Slezané vedli.

Hosté z Vysočiny byli dlouho bezzubí, přesto dokázali poměrně brzy srovnat. Na začátku akce stál Lovětínský a na jejím konci přesná hlavička Petra Faldyny.

„Už někdy ve čtvrtek bylo vidět, že Petr má ohromnou fazonu. Během tréninku dal snad pět gólů hlavou. Věřil jsem, že se trefí i v Opavě - a vyšlo to,“ prozradil Vrzáček.

Po změně stran byla Jihlava aktivnější a několikrát zle zavařila domácímu brankáři Novákovi. Dvakrát měl gól na kopačce Ivo Svoboda a jednou Pavel Bartoš. Ani jeden pokus se ale neujal a FC Vysočina si na konto připsal jenom bod za remízu 1:1.

„Určitě se nemáme za co stydět. První poločas byl vyrovnaný a ve druhém jsme měli víc ze hry. Jsem zklamaný pouze z výsledku, nikoliv z výkonu našich hráčů,“ prohlásil asistent hlavního kouče Bokši.

Slezský FC Opava – FC Vysočina Jihlava

1:1

Góly: 21. Kozák - 37. Faldyna. Rozhodčí: Adam - Košec, Štěrba. ŽK: Pejša, Kozák - Veselý, Baláž, Drga. Diváci: 2497. Poločas: 1:1. Opava: Novák - Kolínek, Mezlík, Pejša, Víšek (60. Sluka) - Partyš, Wirth, Barteska, Zapletal - Kozák, Halaška (82. Půda). Jihlava: Tulis - GebreSelassie, Vít, Kadlec, Drga – Veselý (75. Bartoš), Lovětínský, Vladyka, Baláž (86. Pacholík) – Faldyna, Svoboda.