To tu snad ještě nebylo, ve 23. kole krajského přeboru se urodilo zřejmě nejvíce kvalitních individuálních výkonů. Diváci viděli dva hattricky, tři střelci byli dvougóloví.

Redakce Deníku se nakonec rozhodla pro havlíčkobrodského záložníka či v případě nouze i útočníka Romana Provazníka, který dvěma góly zajistil Slovanu výhru 2:1 nad druhým Humpolcem a tím tak svůj tým katapultoval do divize.

V Provazníkově stínu zůstává výborný výkon ždíreckého forvarda Lukáše Blažka, kterým hattrickem poslal domů Pelhřimov s porážkou 3:0, i hattrick žirovnického záložníka Tomáše Houšky. Jeho lesk zase oslabila vysoká výhra Slavoje 6:1 nad Světlou, kde hlavně neměl svůj den gólman Jaroslav Holcman.

Provazník vyrovnával v 37. minutě nekompromisní střelou ke vzdálenější tyči. „Brankář se snažil risknout stranu. Ono mu v té situaci ani nic jiného nezbývalo. Na jeho pohyb jsem ale nečekal, zpravidla podobné situace řeším střelou na druhou tyč,“ prozrazuje Provazník.

O výhře potom rozhodl krásnou hlavičkou v 64. minutě. „Byly to dva góly z malého vápna, nějak bych to nepřeceňoval,“ smál se vytříbený technik.
Jenže bez nich by Slovan ještě slavit nemohl.