Spokojenost byste však ve tváři jihlavského útočníka Petra Faldyny hledali marně. „Samozřejmě, že jsem za ten gól rád, ale prostě nebyl vítězný,“ mračil se třicetiletý fotbalista.

Od úvodních minut nastoupil do utkání znovu po třízápasové pauze, v níž se musel vypořádat s nedůvěrou trenéra. „Vím, že teď jsem se dostal do základu jenom proto, že Michal Rabušic onemocněl. Každopádně jsem byl za šanci rád. Na zápas jsem se těšil,“ přiznal Faldyna.

Opavského gólmana Nováka překonal v první půli přesnou hlavičkou k levé tyči. „Vyplynulo to ze situace. Naběhl jsem si na centr Michala Lovětínského a spadlo to tam,“ popsal svoji úspěšnou trefu. Podobným způsobem se prý prosazoval už v týdnu na tréninku. „Trenér Vrzáček mi říkal, že takhle dám gól i v Opavě,“ usmíval se nejlepší střelec druhé ligy. „Je pravda, že jsem si docela věřil,“ dodal.

A nemuselo zůstat jenom u jedné branky. Ve druhé půli totiž přišly další šance. „Kdybych ještě nějakou proměnil, mohli jsme vyhrát,“ litoval Faldyna.

Remízou si Vysočina zřejmě definitivně podřízla postupovou větev. Naděje, že by v konečné tabulce nakonec přece jen obsadila druhou příčku, se po pondělku v podstatě rovná nule.

„Jsme hodně zklamaní, protože za druhý poločas jsme si určitě zasloužili vyhrát,“ povzdechl si jihlavský ostrostřelec. „Ale asi nám v těch rozhodujících
momentech chyběl větší důraz nebo o něco víc přesnosti,“ namířil kritiku do vlastních řad.