Vítěz může slavit, poražený dostane příští týden šanci na reparát. Atraktivita je zaručena, protože Žďár i Třebíč se pyšní skvělou aktuální formou.

Chybět by nikdo neměl

Žďár v poslední době dobil baterie, z týmu vyzařuje síla, kterou si hráči uvědomují. „Příznivé výsledky nám samozřejmě pomohly. Zvedli jsme se, zvýšili sebedůvěru,“ říká žďárský trenér Petr Nedvěd, jehož svěřenci devět utkání v řadě neprohráli a pětkrát za sebou vytěžili plný počet bodů.

Na Třebíč vyrukuje zřejmě kompletní sestava. „Snad nám nebude nikdo chybět. Pár šrámů některé hráče trápí, Zedníček má natažený sval a v týdnu netrénoval, Chmelíček pořád bojuje s kolenem, nicméně doufám, že přes potíže oba nastoupí,“ věří kouč.

Třebíčské obrození Žďáru vrásky nedělá. „My přistupujeme ke každému soupeři stejně. Vím, že Třebíč chytla dobrou formu, ale speciálně ji nesleduji. Pokud bychom derby vyhráli, prakticky bychom tím rozhodli o své záchraně. Víme, jakou má zápas váhu. Podle toho taky k tomu přistoupíme,“ tvrdí Nedvěd.

Hráči se psychicky zvedli

„Když uspějeme, tak se už můžeme zachránit. Uspět znamená pro mě vyhrát,“ rezolutně říká třebíčský kouč Karel Kolesa a pokračuje: „Čeká nás další těžké utkání, ale už jsme si na to zvykli. Zápasy ve Velkém Meziříčí a se Šardicemi byly existenční a zvládli jsme je. Psychicky jsme se zvedli. Nemám obavy, že bychom herně propadli.“

Žďárskou hru má Kolesa přečtenou. „Soupeře známe, má zkušený dobrý tým. Žďár jsme několikrát viděli, víme, koho a jak máme pokrýt, co na ně platí. Ale to samé platí i o nich. Byli se na nás kouknout ve Velkém Meziříčí. Rozhodne aktuální forma a psychika,“ dodává Kolesa.