Pelhřimov – Okříšky6:5

Na přestřelku to vypadalo hned od začátku, obrany očividně nebyly silnou zbraní ani jednoho z týmů. Ve velkém vedru se hrál takřka bezstarostný fotbal. V 13. minutě přešel domácí Adamec přes dva hráče a jeho luxusní přihrávku doklepl do sítě Liška. O dvě minuty později propukla radost i v táboře hostů. Jančok dostal kolmici mezi stopery a zpětnou přihrávku usměrnil technickou střelou do sítě Dočkal.

Hosté se ale do sedla nedostali, většina gólových šancí se rodila před jejich brankou. „Domácí nás přečíslovali rychlými protiútoky. Připadalo mi to, jako kdybychom si přijeli jen tak zahrát fotbal, záloha se vůbec nevracela,“ uznal Miroslav Mejzlík, který suploval nepřítomné trenéry hostí.

Pelhřimov tak větší pohyblivostí hrotových hráčů v závěru prvního poločasu získal dvougólový náskok. „Důležité bylo, že se Jindrovi Krčilovi dařilo kopat báječné pasy za obranu, ze kterých Petr Liška těžil,“ pochválil stopera i autora hattricku kouč Pelhřimova Leoš Mitas.

Po přestávce rozklad obrany hostí pokračoval. V 51. minutě Liška vypracoval gól pro Jeřábka, který zakončoval do prázdné branky. Stejně snadné to měl po báječné přihrávce Adamce o tři minuty později Krtek. „Když sečtu konec prvního poločasu a začátek druhého, tak jsme dostali čtyři góly během deseti minut,“ uznal selhání svého týmu Miroslav Mejzlík.

Tomu alespoň po hodině hry udělal radost snížením Budař, ale když v 73. minutě zvýšil po střele Moravce Krtek už na 6:2, vypadalo to na pelhřimovskou exhibici.

Stalo se však něco, co asi nikdo nečekal. „Úplně jsme to podcenili, kluci si mysleli, že je rozhodnuto a přestali hrát. Mrzí mě, že už se nám něco podobného stalo v zápase se Ždírcem a teď se to opakovalo. Udělali jsme z toho zcela zbytečné drama,“ přiznal Leoš Mitas.

Ten sledoval, jak skoro odevzdaný soupeř vybojoval remízu. Čtyři minuty před koncem vše úspěšnou hlavičkou odstartoval Kotrba, v 90. minutě se nádhernou ranou zpoza šestnáctky trefil Budař a v nastavení snížil na 6:5 Dočkal. Víc už ale hosté nestihli. „Domácí hodně povolili, pokud bychom začali hrát dřív, mohlo to být ještě zajímavější,“ moc dobře ví Miroslav Mejzlík.

Góly: 13., 44. a 45. Liška, 54. a 73. Krtek, 51. Jeřábek – 15. a 90. (+1) Dočkal, 59. Jančok, 86. Kotrba, 90. Budař. Rozhodčí: Švec (Jihlava). ŽK: 0:4. Diváci: 200. Poločas: 3:1. Pelhřimov: Vaverka – M. Blažek, Krčil, Chodúr (35. Moravec), Martínek – Máca (67. Vaněk), Jeřábek, Zabloudil, Krtek – Adamec, Liška. Okříšky: Fiala – Voda, Tekal, Zeman, Večeřa – Malý (55. Budař), Široký (77. Jeřábek), Dočkal, Jůza – Jančok, Kotrba. Nejlepší hráči: Liška, Krčil – Dočkal.