Cíl v předposledním kole je jasný. Hraje se o body, o čest a o skalp Sokolova - týmu, který na jaře porazil vedoucí Viktorii Žižkov a v minulém kole dobyl Vršovický ďolíček.

„Říkal jsem už před sezonou i před jarní částí soutěže, že Sokolov je černým koněm, což potvrzuje,“ upozorňuje kouč Vysočiny Milan Bokša.

Koukal hrát nebude

Jeho tým prožil v minulých dnech zklamání. Remíza v Opavě posunula boj o postup do oblasti scifi a mohlo by se stát, že hráčům bude chybět motivace. „Ta šance je teoretická. Ale tým připravujeme normálně jako na každý jiný zápas. Chceme uspět. Hráči se určitě budou chtít předvést,“ nebojí se o výkon svých svěřenců Bokša.

Podle něj si bude muset Vysočina dát pozor na nebezpečné standardní situace a rychlý přechod do útoku. Což se potvrdilo i v podzimním zápase, ve kterém si tým trenéra Martina Pulpita odvezli z Jihlavy bod za remízu 2:2. Tehdy byl v kádru FC Vysočina Zdeněk Koukal, kterého na jaro Teplice půjčily právě Sokolovu. „Mohl se proti nám vytáhnout, jenomže za čtyři žluté karty bude stát,“ podotkl Bokša.

Vrací se Šourek

Oproti zápasu v Opavě chystá jihlavský lodivod minimálně dvě změny. Do stoperské dvojice se k Michalu Kadlecovi vrací po trestu Ondřej Šourek. V záloze má nastoupit Tomáš Cihlář. Kvůli přípravě reprezentace do 20 let hrál naposledy za Jihlavu 20. května v Čáslavi.

„Pro Tomáše to bude vzhledem ke čtvrtečnímu odletu reprezentace do Kanady poslední zápas za Jihlavu v této sezoně. Jeho služeb hodlám využít,“ dodal kouč.

Všechny zápasy druhé ligy začínají dnes v jednotný čas - v 17.30. Pozornost se upíná hlavně na souboj o druhé postupové místo mezi HFK Olomouc a Bohemians 1905. Pokud by zápas skončil remízou a Vysočina by v Sokolově vyhrála, teorie postupu by trvala. „V tomto duelu favorizuji spíš domácí Olomouc.

Bohemku určitě rozhodila porážka od Sokolova, navíc jí bude ve středu zálohy chybět Adam,“ podotýká Bokša. Průběžný výsledek zápasu ale sledovat nehodlá. „To jsem nikdy nedělal,“ dodal.

Předpokládané sestavy

FK Baník Sokolov: Bertelman - Dřížďal, Hájovský, Němeček, Mach - Šorfa, Kura, Salák, Jiráček - Mlika, Kocourek.

FC Vysočina Jihlava: Tulis - GebreSelassie, Šourek, Kadlec, Drga - Veselý, Vladyka, Lovětínský, Cihlář - Svoboda, Faldyna.

Zápas začíná v pondělí 11. června v 17.30 hodin.