„Samozřejmě z nás všech spadl obrovský balvan. Radost mám nejenom z výsledků, ale i z předvedené hry. Na závěr sezony předvedli hráči konečně výkony podle mých představ. A samozřejmě se k nám přiklonilo i štěstí,“ říká velkomeziříčský kouč Zbyněk Zbořil.

V Boskovicích a teď doma s Konicí splnili hráči do puntíku taktické pokyny. „Zpevnili jsme defenzivu vyvarovali se zbytečných chyb,“ podotýká trenér.

Příjemným překvapením je především brankář Roman Invald. Gólman, který prošel jihlavskými mládežnickými výběry, dostal na poslední dvě kola důvěru a zápasy zvládl s čistým štítem. „V Boskovicích nás podržel v nastaveném čase a i teď v závěru zápasu s Konicemi předvedl hodně důležitý zákrok. Chytl svou šanci za pačesy,“ pochvaluje si Zbořil náhradu za Martina Padrnose, který během jara několikrát vyhořel.

„Nejsem trenérem, který by točil gólmany. Padrnos byl i přes několik chyb jedničkou, ale v poslední době mu scházelo i štěstí, proto ta změna,“ vysvětluje Zbořil.

Poslední kolo hraje Velké Meziříčí v sestupem ohroženém Protivanově. Jenže nedá se říct, že by už o nic nešlo. Výsledek tohoto zápasu totiž ovlivní setrvání ostatních týmů z Vysočiny v divizi D.

„Samozřejmě o tom vím, ale my budeme hrát především za sebe. Naším cílem je sedmé místo,“ ujišťuje velkomeziříčský lodivod.