Pokud tým trenéra Miroslava Soukupa postoupí ze základní skupiny, vrátí se Cihlář za více než měsíc.

„Nějak zvlášť mi to plány na dovolenou nenaruší. Spíš je problém v tom, že nestihnu začátek letní přípravy,“ vysvětluje Cihlář, který svoje dvacáté narozeniny oslaví příští týden už v Kanadě.

O tom, že by se šampionátu vzdal, prý vůbec neuvažoval. „Je to mistrovství světa. V Kanadě jsem nikdy nebyl. Moc se těším,“ ujistil.

Vypadá to na zálohu

Levonohý univerzál odehrál oba poslední přípravné zápasy proti Kongu. V prvním naskočil do hry až v průběhu druhého poločasu. Další si zahrál od začátku - na levém kraji zálohy.

„Přišel jsem do týmu spíš jako obránce, ale trenéři mě začali stejně jako v klubu využívat i v záloze,“ říká.

Mistrovský zápas za Jihlavu odehrál před Sokolovem naposledy 20. května v Čáslavi. Tam ovšem utrpěl otřes mozku a i vzhledem k reprezentačním povinnostem se vrátil do sestavy Vysočiny právě až v pondělí. Po Čáslavi jsem celý týden moc netrénoval. Bolela mě hlava. A pak zase bylo na programu soustředění reprezentace a dva přáteláky s Kongem.“

Půl na půl

Z první jihlavské sezony v seniorské kategorii má smíšené pocity. „Všechno se to odvíjí od toho, že jsme nepostoupili. To byl náš cíl, který jsme nesplnili,“ dodává trpce Cihlář.

„Na druhou stranu jsem ale rád, že mi trenéři hned po příchodu z dorostu dali důvěru. Hrál jsem v základní sestavě druhou ligu. Ale jak říkám, nepostoupilo se, že takže spokojenost se sezonou tak půl na půl,“ uzavřel.

 

program reprezentace U-20

přátelské zápasy
18. 6. Kanada - Česko (Edmonton)
23. 6. Jižní Korea - Česko (Toronto)

mistrovství světa - skupina E
30. 6. Argentina - Česko (Ottawa)
03. 7. Česko - KLDR (Ottawa)
06. 7. Česko - Panama (Montreal)

vyřazovací boje
11. - 12. 7. osmifinále
14. - 15. 7. čtvrtfinále
18. - 19. 7. semifinále
22. 7. o 3. místo (Toronto)
22. 7. finále (Toronto)