Klub z Holice totiž o první ligu neměl zájem a byl dohodnutý na prodeji licence Jihlavě. Informaci v úterý potvrdil ředitel FC Vysočina Zdeněk Tulis.

„Domácí porážka HFK od Bohemians ale pohřbila i tuto variantu. Už není žádná šance, že se do ligy vrátíme,“ musel konstatovat Tulis.

S Holicí byl dohodnutý delší dobu. „Už během sezony v Olomouci deklarovali, že postup není jejich prioritou. První ligu by vzali jen v případě, že by z nejvyšší soutěže sestoupila Sigma, ta se ovšem zachránila,“ vysvětlil nejvyšší představitel jihlavského fotbalu.

V zákulisí se spekulovalo, že by Vysočinu stála taková varianta postupu deset milionů korun. „Částka se pohybuje v řádech milionů, ale konkrétní nebudu,“ upozornil Tulis.

Podle něj však nebylo jisté, že by Jihlava do této varianty stoprocentně šla. „Museli bychom si samozřejmě sednout s akcionáři a zvážit, jestli do toho půjdeme, nebo ne. Ale to už jsou jen spekulace,“ dodal.

Už s předstihem na Vysočině deklarovali, že v příští sezoně se v případě neúspěchu výrazným způsobem sníží rozpočet. Dají se také očekávat změny v kádru i realizačním týmu. „Musíme celou sezonu zhodnotit. Cíl se splnit nepodařilo.

Na druhou stranu řada mladých hráčů šla výkonnostně nahoru a jejich hodnota se pohybuje od jednoho do pěti milionů. O setrvání některých hráčů a také trenérů by se mělo rozhodnout do pondělka,“ uzavřel Tulis.