OFS Jihlavska už nekráčí neznámými vodami. Před dvěma roky se postupového místa vzdal nejen vítěz, ale dalších asi pět oslovených týmů pod ním. A závěr této sezony nabídne nejspíše totožnou koncovku.

„Vypadá to tak. Ale zatím to není jasné. Třeba se některý z klubů přihlásí,“ přibližuje sekretář OFS Jihlavska Marie Sobotková.

Pro mladíky bude lepší okres

Stoprocentně to ovšem nebudou suverénní Bítovčice, které si „postupové“ místo zajistily už tři kola před koncem. „Výš určitě nepůjdeme,“ potvrzuje bítovčický Miroslav Šťáva. „Po sezoně končí čtyři zkušení hráči, budeme to doplňovat mladými kluky z dorostu, pro které bude na rozehrání určitě lepší okres,“ razí v Bítovčicích jistější cestu. A roli samozřejmě hrají i finance. „Chceme dodělat hřiště a areál. Navíc je to tady samé derby, nemusí se jezdit dálky,“ doplňuje Šťáva.

Přemlouvat se nebude

I druhým Puklicím se nejvyšší okresní soutěži líbí, takže nabídku dostávají další týmy. „Janovice mají možnost se rozhodnout do středy. Ještě budeme kontaktovat Polnou a Kostelec.

V případě, že by nikdo z oslovených neměl zájem, opakovala by se nedávná situace a postupové místo by se nabídlo jiným okresům,“ nastiňuje Sobotková. „Což je samozřejmě škoda, ale my je nemůžeme přemlouvat. Jde o finance a kluby musí vědět, co si mohou dovolit,“ dodává.

V Janovicích, jehož A-tým se raduje z postupu do krajského přeboru, budou překvapivou nabídku teprve řešit. „Bylo nám nabídnuto, jestli nechceme zkusit bétřídu, což by nejspíše bylo už moc, ale všechno musím přetlumočit v béčku. Uvidíme,“ zůstává tajemní předseda Jiří Babínek.