V minulosti totiž klub od Dalešické přehrady směřoval svůj zájem především na Třebíčsko.

„S jistotou mohu říct, že nastanou zásadní změny,“ potvrdil trenér Jiří Hajský. Ten v průběhu jara nahradil na postu hlavního kouče Antonína Saláka. I přes nepodařený boj o záchranu chce ale u týmu zůstat. „Na začátku spolupráce jsme se dohodli, že případný sestup nebude mít na pokračování mé práce žádný vliv,“ vysvětlil Hajský.

Útočník Hanzal končí

V Hartvíkovicích už nepočítají se službami minimálně tří hráčů. U dalších pěti pak visí otazník. „Sezonu jsme dohrávali ve dvanácti lidech. Pěti z nich teď končí hostování,“ vypočítává hartvíkovický manažer Jan Jabůrek.

Týmu určitě opouští Zdeněk Hanzal s Markem Pruškou. Na odchodu je i Kamil Vybíral. O trojici Bernát, Franěk a Matějek se bude ještě jednat.

Jirgl možná zůstane

Jistou budoucnost nemá ani kanonýr David Jirgl. Známý průšvihář má sice několik nabídek, pryč se mu ale nechce. „Je to jako na houpačce. Chtěl odejít, pak se mu nelíbily nabídky a naposledy volal, že by tady rád zahájil letní přípravu,“ popisuje Jabůrek.

Prioritou ovšem bude především udržet osu týmu. Stálice jako Neumann, Novotný, Kašpar a především Chalupa jsou žádaným zbožím. „S těmi hráči samozřejmě nadále počítáme a budeme dělat všechno pro to, abychom je udrželi,“ ujistil Jabůrek.