Janovice zvládly zakončení úspěšné sezony skvěle. V 25. kole I. A třídy skupiny A doma s lehkostí porazili 4:1 jednoho z největších předsezónních adeptů na postup do krajského přeboru Chotěboř, na kterou zbyl nepostupový černý Petr.

„Nemyslím si, že jsme zahráli lepší zápas jako se Speřicemi, nebo v Pacově. Soupeř nás k nějakému velkému výkonu ani nedonutil. V momentě kdy snížil, přidali jsme další branky. Zápas jsme měli pod kontrolou,“ komentuje bezproblémovou koncovku předseda TJ Sapeli Janovice Jiří Babínek.

Pohár chyběl

S pětibodovým brejkem si vítěz I. A třídy skupiny A po utkání užíval oslav. Ty mohlo více okořenit předávání poháru, který ovšem dostane nejlepší tým až na losovacím aktivu. „S panem Šulou jsem měl na toto téma rozhovor. Jakou má tým radost z poháru, když si ho nemůže ani naplnit šampusem? Čas na to, aby ho přivezli, určitě byl,“ říká Babínek. „Ale Honza Komárků nechal udělat medaile, takže jsme si to nakonec užili,“ dodává.

Poslední šance?

V pátek bylo na hřišti ve Stáji, které je domovským stánkem janovických fotbalistů, zpečetěno, že se „Sapeli“ vrací zpět mezi krajskou elitu. „Příští sezonu budeme hrát krajský přebor,“ potvrzuje janovický boss.

Nerozhodné janovické vedení, které se s otázkou postupu nebo setrvání v „átřídě“ pralo delší dobu, udělalo všem spekulacím přítrž. V posledních dnech se nakupila fakta, která hovořila pro a Janovice v poslední páteční den podali přihlášku.

„Velké kluby odhlasovaly, že v sezoně 2008 - 2009, budou muset mít mančafty v této soutěži už mládežnické týmy, takže to je pro nás možná poslední šance si přebor zahrát, a navíc si teď ti mladší hráči můžou zahrát přebor i v janovickém dresu,“ komentuje Babínek, jehož tým se v nové sezoně ve stejném složení nesejde.

 

Přichází Fišer a Rychtecký

S aktivní kariérou se v neděli rozloučil Petr Dvořáček. „Byl moc dojatý a ani se mu nedivím. Loučení to rozhodně nebylo lehké. Ale jsme domluveni, že v případě nějaké krize, by dres ještě oblékl,“ přibližuje.

Do týmu pak proudí i nová krev. „Mírná změna nastane. Na půlroční hostování přichází Patrik Fišer z Jihlavy a Luboš Rychtecký ze Staré Říše. Ještě chceme, aby pokračovali Zamazal se Šebkem, ale to se bude řešit,“ odhaluje Babínek.

Startu nejvyšší krajské soutěže se nemusí obávat ani hřiště v maličké vesničce Stáj. Nově postavené kabiny poskytují fotbalistům i rozhodčím pohodlné zázemí. „Hřiště i okolí odpovídá kritériím, takže nám nic nebrání soutěž odstartovat,“ tvrdí.

S jednou důležitou otázkou si ale přece jenom lámou v Janovicích hlavy. Post trenéra! „Je pravda, že tady nás tlačí bota. Honza Chramosta začne opět jako hráč. Do týdne ale budeme mít jasno,“ uzavírá Jiří Babínek.