Poslední zápas sezóny, ve kterém obě mužstva myslela především na útok, si užili fotbaloví fanoušci v Okříškách. Domácí mužstvo porazilo Velkou Bíteš 4:1.

V utkání se spoustou šancí, si pověst nekompromisního kanonýra získal domácí útočník Aleš Valenta, který přišpendlil míč do sítě Velké Bíteše hned čtyřikrát. Všechny góly byly jako přes kopírák, pokaždé se řítil zcela sám na bítešského brankáře, poprvé střílel k tyči a třikrát se rozhodl pro kličku.

„Zásluhu na všech gólech mají spoluhráči, kteří mi posílali nádherné míče, ze kterých by byl hřích se netrefit do brány,“ říká šťastný střelec, který skórovat čtyřikrát v jednom utkání už dokázal.

„Jednou se mi to už podařilo, bylo to ještě v I. B třídě proti Mohelnu a vyhráli jsme daleko větším rozdílem.“

Výkon zkušeného útočníka si pochvaloval i asistent trenéra Rause Milan Tekal, který si ovšem nezapomněl rýpnout. „Vzal na sebe odpovědnost a dokázal si do šancí naběhnout. Na druhou stranu měl mnohem víc šancí a za stavu 2:1 jsme se chytali na lavičce za hlavu,“ říká v žertu fotbalový kouč.

Valenta se na jaře trefil už podesáté a gólový účet celé sezóny tak uzavřel na čtrnácti brankách. „Na jaře mi to padalo. Je dobře, že jsme se s fanoušky rozloučili vítězstvím a byl to skvělý pocit zakončit sezonu čtyřmi góly,“ pochvaluje si jednatřicetiletý útočník.