Fotbalový Bedřichov se už několik let nemůže dostat z podprůměru. Krizi prohloubila další nepovedená sezona a pád o soutěže níž.

Všichni to kupují

Přitom v posledním kole Bedřichovští tu nejhorší pozici k záchraně neměli. Jenže potřebné tři body v Rantířově (0:2) neuhráli. Dolů je poslal Dobronín, který v sousední skupině vyhrál 6:2 s Přibyslaví a na poslední chvíli utekl hrobníkovi z lopaty. Nejen tento rozhodující výsledek nemohou na Bedřichově skousnout.

„To je rarita v České republice. Začíná to už dole. Všichni to kupují. Proč prohrála Polná a Havlíčkův Brod? Proč vyhrál Dobronín?“ píchá do hnízda s možnou korupcí předseda Bedřichova Josef Zezulka.

 

Prý je stále čas

Neúspěch jeho týmu se podepsal i na odstoupení trenéra Stanislava Muzikanta. Po posledním utkání se jádro hráčů v čele s kapitánem Ladislavem Kocmánkem vyjádřilo, že už nechtějí pod stávajícím koučem hrát. A Muzikant neváhal a svou funkci složil.

Náhrada za hlavu trenéra, který vedl tým pět let, se zatím hledá marně. „Ještě jsem nikoho nesehnal. Je čas. Až budeme mít jasno, tak se ozveme,“ komentuje Zezulka a doplňuje: „Když se vyhrává, a jsou peníze, tak je hej. Ale bohužel si někteří musí zvyknout, že tato soutěže je prostě rekreace.“

Skleslou náladu v bedřichovském táboře by mělo pozvednout sobotní exhibiční střetnutí s hokejisty jihlavské Dukly, kteří změří s již „bétřídním“ Bedřichovem síly od 17 hodin.