Sázkové kanceláře se tentokrát nemýlily, když favorizovaly ve finále nejvyšší soutěže Colas. Po výhře 3:2 se totiž zeleno-černí radovali ze zisku historického prvního titulu!

Stali se tak celkově jedenáctým mužstvem ve dvacetileté historii jihlavské malé kopané, jehož jméno bude vyraženo na obří putovní pohár. Na snímku vpravo zkušený Gustav Cabuk převzal za celek Colas putovní pohár pro vítěze I. ligy kopané v Jihlavě.

Úvod patřil Tel Avivu

Poslední krok byl ale pro Colas proti Tel Avivu určitě tím nejtěžším. Zejména v úvodu zápasu musel suverén celé soutěže nejméně třikrát děkovat vynikajícímu gólmanovi Holcmanovi. Podobně bravurně si však počínal i jeho protějšek Vrzal v brance Tel Avivu. A tak si rekordní návštěva jara, 93 diváků, musela na první branku počkat až do 18. minuty, kdy z dvaceti metrů napálil míč přesně k tyči Špendlíček a Colas vedl.

V úvodu druhé půle se chtěl Tel Aviv dostat zpátky do zápasu, ale jeho snahu zhatil hned ve 28. minutě veterán G. Cabuk, který zády k brance nasměroval nepříliš prudkou hlavičku k pravé tyči nešťastného brankáře Tel Avivu – 2:0!

Král střelců neměl problém

Potom se Colas zatáhl a čekal, co předvede soupeř. Ten byl několikrát velmi blízko gólu, dvakrát trefil boční síť, ale jinak všechny pokusy dokázal skvělý Holcman pochytat.

Až ve 36. minutě nestačil na rychlou kombinaci Brabce a zakončujícího Hlávky – 2:1. Gólem nabuzený Tel Aviv chystal drama, jenže druhá hrubá chyba v obraně a pro krále prvoligových střelců R. Zemana nebyl žádný problém nasměrovat míč do prázdné branky – 3:1!

Nováčka třetí gól nepoložil a dál trpělivě obléhal svatyni lídra. S přibývajícími minutami ale jeho ataky ztrácely sílu a několik rychlých kontrů musel hasit i Vrzal. Nováček se kontaktní branky přeci jen dočkal, když Frolda propálil skrumáž před Holcmanem. Jenže to už běžela 50. minuta a na dva potřebné góly již nezbyl čas.

„Oba celky si finále určitě zasloužily a připravily všem přítomným rozhodně nevšední zážitek,“ těší předsedu MK Jihlava Jana Mráku.

Colas - Tel Aviv A
3:2
(1:0)

branky: Špendlíček, G. Cabuk, Zeman - Hlávka, Frolda.