Při absenci týmů z nejvyšší soutěže zvedli pohár z perleti nad hlavu hráči Marily Příbram. Vysočina Jihlava skončila coby obhájce triumfu na třetím místě.

„Narozdíl od minulých ročníků sice chyběly prvoligové týmy, ale přesto si myslím, že měl turnaj slušnou úroveň,“ řekl předseda Slavoje Žirovnice Jiří Tůma.

Bez prvoligových týmů

Čerstvě druholigovou záležitost vyhrál favorit. Exligová Marila Příbram se na turnaji předvedla jako nejkompaktnější tým. V čele se zkušenými zadáky Tomášem Hunalem a Marcelem Máchou neměla výraznější problém.

„I přesto mě kvalita turnaje příjemně překvapila. Po odřeknutí Viktorie Žižkov jsem si myslel, že to půjde rapidně dolů, ale Dukla Praha ukázala svoje kvality,“ podotkl trenér vítězů František Barát.

Zhruba pětistovka diváků jen mohla litovat absence kapitána a špílmachra Marily Rudolfa Otepky. „Ruda má natažené úpony, proto jsme ho raději nechali doma. Jinak jsme byli kompletní,“ ujistil Barát.

Turnaj začal zápasem Jihlavy s Duklou Praha. Nováček druhé ligy si na favorita vyšlápl a vytrestal ho v produktivitě. O tom, kdo bude hrát s Vysočinou o třetí místo, nebylo pochyb. Marila s přehledem vyhrála nad obnoveným týmem z Čáslavi. Zenit byl jediným účastníkem, který na turnaji nevstřelil ani gól.

„V podstatě jsem tam znal dva tři hráče, jinak přijeli samí noví kluci,“ vysvětlil jihlavský trenér Luboš Zákostelský, který na Vysočinu zamířil před dvěma týdny právě z Čáslavi.

Ve finále mezi Marilou a Duklou mohli diváci vidět dvě penalty. Jako vítězná se nakonec ukázala trefa příbramského Terczala. O deset minut kopala penaltu i Dukla, ale Hanuse vychytal nejlepší gólman turnaje Aleš Hruška, který na snímku vpravo přebírá za Příbram trofej v hodnotě 300 tisíc korun - Perleťový pohár.

TURNAJ V ČÍSLECH

Jihlava - Dukla
0:2

Góly: 33. Vlček, 49. Haruščák. Rozhodčí: Peich - Nádvorník, Dobrovolný. Poločas: 0:0. Jihlava: Tulis - Bartoš, Špendla, Kadlec, Drga - Veselý, GebreSelassie, Lovětínský (48. Dickson), Čermák - Rabušic, Faldyna.

Příbram - Čáslav
2:0

Góly: 21. Klesa, 25. Nechvátal. Rozhodčí: Nádvorník - Reich, Svoboda. Poločas: 2:0.

o 3. místo

Jihlava - Čáslav
1:0

Gól: 5. De Santos. Rozhodčí: Kučerík - Talpa, Svoboda. Poločas: 1:0. Jihlava: Tulis - Nešpor, De Santos, Wasserbauer, Drga (31. Bartoš) - Pacholík, Večeřa, De Oliviera, Lovětínský (31. Čermák) - Zedníček (46. Šamánek), Vácha.