„Všechno šlo podle očekávání. Kluci jsou po dovolené nažhavení, což bylo vidět i na hře,“ řekl kouč Zákostelský.

K avizovaným posilám Marku Nešporovi, Cyrilu Špendlovi, Stanislavu Zedníčkovi a Tomáši Večeřovi přibyla také akvizice z Nigérie - Timighe Dickson.
„Všichni testovaní hráči se představili v dobrém světle,“ řekl Zákostelský k posilám.

Na své spoluhráče se přišla podívat i dvojice marodů. Záložník Jiřím Malínek je po plastice křížových vazů v koleni. Gólman Branislav Rzeszoto, který v pátek prodloužil s Jihlavou smlouvu do konce kalendářního roku, se zase zotavuje po operaci přetržených vazů v kotníku a s přípravou by měl začít až v polovině srpna.

Místo něj se tak vedle Petra Tulise a trenéra brankářů Libora Macháčka mezi tyčemi objevil Martin Štěpanovský, který se vrátil z nepovedeného angažmá v Jablonci.

„Je tu ale pouze na výpomoc. Jde do přípravy s B-týmem,“ vysvětlil mluvčí klubu Miroslav Fuks. Minimálně v úvodu přípravy bude také chybět dvojice obránců. Ondřeje Šourka testuje Slavia a Tomáš Cihlář je na mistrovství světa dvacetiletých v Kanadě.

Otazník stále visí nad budoucností kapitána Petra Vladyky. Jihlavskému špílmachrovi skončila smlouva a vedení klubu se s ním stále nedohodlo na jiné.

„Vzhledem k současné situaci a neúspěšnému boji o postup teď bude muset přistoupit na trochu jiné podmínky, než na které byl zvyklý. Navíc jeho jarní výkony zůstaly daleko za očekáváním,“ řekl ředitel FC Vysočina Zdeněk Tulis.

Kdo byl na úvodním tréninku

Brankáři: Libor Macháček, Martin Štěpanovský, Petr Tulis.
Obránci: Pavel Bartoš, Roman Drga, Theodor GebreSelassie, Michal Kadlec, Marek Nešpor, Cyril Špendla.
Záložníci: Ivan Čermák, Michal Lovětínský, Michal Pacholík, Tomáš Večeřa, Michal Veselý, Petr Vladyka, Štěpán Wasserbauer.
Útočníci: Timighe Dickson, Petr Faldyna, Michael Rabušic, Rostislav Šamánek, Vladimír Vácha, Stanislav Zedníček.Program letní přípravy FC Vysočina

11. 7. Čáslav nebo Bystrc (Jihlava)
14. 7. turnaj v Tisu
18. 7. Austria Vídeň B (soustředění v Hornu)
21. 7. SV Horn (soustředění v Hornu)
29. 7. HFK Třebíč (I. kolo poháru ČMFS - Třebíč)