O setrvání slovenského stopera Cyrila Špendly v týmu druholigového FC Vysočina se rozhodne během následujících třech týdnů.

„Tuhle možnost mi zprostředkoval manažer Radek Drulák. Bude záležet jenom na mně, jestli se chytím, nebo ne,“ prohlásil sedmadvacetiletý odchovanec FK Šaľa.

Do Jihlavy přijel v úterý večer, tedy necelé dva dny před státním svátkem, v němž Česko slaví příchod dvou věrozvěstů ze Soluně Cyrila a Metoděje.
„To já jsem k vám ze Slovenska přinesl pohodu pro celý tým. Alespoň doufám,“ usmíval se Špendla.

V uplynulé sezoně pomohl sympatický fotbalista Dubnici k postupu do nejvyšší soutěže. Celkem nastoupil k dvanácti zápasům a na konto si v nich připsal jeden gól.

„Vím, že taky Jihlava aspiruje na postup do první ligy. Je to kvalitní mančaft, to se pozná hned na první pohled. Kdybych se tady prosadil, byla by to paráda,“ zasnil se.

Ze současných hráčů FC Vysočina prý zná nejlépe brankáře Branislava Rzeszota. „Hráli jsme spolu v Žilině. Říkal mi, že je tady výborná parta, dobrý stadion a kvalitní tréninkové podmínky. Zatím můžu jeho slova jenom potvrdit,“ pochvaloval si nové působiště.