Na úvod Čáslav

„První herní prověrka nás čeká ještě před tím ve středu v Čáslavi, v rámci soustředění odehrajeme turnaj v Počátkách, kde budou také třetiligové Sezimovo Ústí a divizní Velké Meziříčí,“ pochvaluje si nový trenér Roman Kučera, který přichází k juniorce od staršího dorostu a pokračuje:

„Potom ještě budeme hrát s Českými Budějovicemi, což bude asi namíchaný tým z áčka a béčka, Židenicemi a Mutěnicemi. Soupeře na generálku ještě nevíme, ale jsem rád, že se utkáme s kvalitními soupeři na pomezí druhé a třetí ligy. Ty nás dobře prověří.“

Do přípravy by se mělo na začátek zapojit kolem dvaceti hráčů. „Budeme ještě zkoušet tak dva tři hráče. Teď je ale ještě předčasné o něčem konkrétním mluvit, protože všechno se bude vyvíjet podle A týmu. Tam se situace ještě také nestabilizovala. Sám jsem v očekávání, ale hráčů máme dost,“ pokračuje Kučera.

Právě mezi zkoušenými hráči by měli být brankář Martin Žejdlík, který v minulosti působil v žákovských týmech FC Vysočina a nyní přichází ze Slavie Praha, záložník Lukáš Holcman z divizních Hrušovan a levý obránce (popřípadě i záložní) Radim Fiala z ČAFC Židenice Brno.

Naopak do jihlavského A týmu se vracejí kapitán Štěpán Wasserbauer a útočník Vladimír Vácha.

Hlavní slovo bude mít taktika

Ráz přípravy bude více herní. „Zahájíme samozřejmě kondičními testy, abychom věděli, jak na tom hráči jsou, ale důraz budeme klást na taktiku. Hlavním úkolem během přípravy je najít optimální složení a hráče na jednotlivé posty sestavy,“ potvrzuje Kučera.

Jádro budou tvořit hráči z loňského ročníku juniorky. „Na ně budeme nabalovat další, hlavně loňské dorostence, pro sezonu chceme mít šestnáct vyrovnaných hráčů. Úkolem je hráče vychovávat, takže budou hrát všichni,“ dodává Kučera.