Včelnické představení Žlutomodrých si pochvaloval také útočník Pavel Verbíř. „Hodně nám pomohly úvodní rychlé dva góly. Uklidnili jsme se a ovládli jsme hru.

Tak nějak by to mělo vypadat pokaždé,“ usmála se ikona teplického fotbalu i na košík hub, tradiční pozornost od pořadatelů pro nejlepšího finálového hráče vítězného celku.

Hanáci svůj loňský triumf neobhájili, dary lesa rovněž obtěžkaný nový trenér Martin Pulpit přesto nastupoval do autobusu spokojen. „První půle duelu s Teplicemi vypadala dost jednoznačně. Každé mužstvo se nyní nachází v jiné fázi fyzické přípravy a na hřišti bylo znát, že jsme trochu zatavení. Byla to ale dobrá příprava,“ ocenil Pulpit.

Exhibiční zápas Domácí versus Zbytek světa skončil zaslouženou remízou. Levou stranu hřiště brázdil v dresu osobností německý hokejový reprezentant Petr Fical známý i z letošního světového šampionátu.

„Jsem rád, že mě sem pozvali. Fotbal mám rád, čímž neříkám, že mi to dvakrát jde. Snad to nebudu ostatním příliš kazit,“ pokrčil odchovanec jindřichohradecké hokejové školy.

Svému předsevzetí plně dostál, hvězdou exhibice se však přece jenom stal autor obou branek výběru Martin Pulpit. „Zkoušet se to musí,“ okomentoval olomoucký kouč vychytralou koncovku, která jeho svěřencům ve Včelnici přece jen scházela.

VÝSLEDKY


Č. Budějovice – Olomouc
0:1
(0:0)
gól: Melinho

Teplice – Žižkov
2:1
(2:0)
Verbíř, Koukal – Kušnír

o třetí místo:

Žižkov – Č. Budějovice
4:1
(3:1)
Švancara 2, Bukač, Kučera – Vozábal

finále:

Teplice – Olomouc
3:1
(3:0)
Koukal, Gašparík, Doležal – Melinho

vložený zápas:

N. Včelnice – Zbytek světa
2:2
(2:1)
Lukš, Opelka – Pulpit 2.