„Do kterého přesně vám ale neřeknu, protože to prostě nevím. Každopádně to vypadá, že Petr už u nás v příští sezoně hrát nebude,“ oznámil ředitel jihlavského klubu Zdeněk Tulis.

Nejasná zůstává také situace kolem obránce Ondřeje Šourka, kterého v těchto dnech zkouší prvoligová Slavia Praha. Definitivní rozhodnutí mělo padnout v pondělí v poledne, ale „sešívaní“ se stále nevyjádřili.

„Požádali nás o další čtyři dny. Nově by tedy měli říct jasné ano, či ne ve čtvrtek,“ prozradil šéf FC Vysočina.

Vzhledem k předchozím odkladům se ale na čtvrteční termín rozhodně nedá spolehnout.

„Jde o to, že Šourkovi u nás končí za půl roku smlouva a od ledna se už domluvil se Slavií. Jenže my chceme, když už odejde, tak aby šel teď v létě. Rádi bychom za něj dostali nějaký obnos, který by nám pomohl k rozvoji klubu,“ přiznal Tulis.

Slavia licituje

Do toho se ale, podle dosavadního postoje, Slavii příliš nechce.

„Naposledy mi řekli, že jeho fyzická kondice není taková, jakou si představovali, ale to se mi nezdá,“ kroutil hlavou jihlavský šéf. „Prostě licitují a neustále zvažují, jestli do toho jít, nebo ne,“ dodal.

Pokud by Šourek nakonec opravdu odešel do Slavie, nastal by pro vedení klubu úkol sehnat adekvátní náhradu.

„Když za něj dostaneme peníze, bude moci vybírat. Zatím je tam na jeho postu jeden z Brazilců, které testujeme,“ vysvětlil Tulis. Oběma mladým Jihoameričanům už klub sehnal překladatele.

„Jednoho jsme našli v Havlíčkově Brodě a druhý učí portugalštinu v Brně,“ prozradil šéf FC Vysočina.

Duo William Vinucius de Santos a Marcelo Barbosa de Oliviera se zatím vedení klubu zamlouvá.

„V Žirovnici zahráli výborně, uvidíme, jak jim to půjde dál. Teď musíme zjistit, jestli s námi mohou vycestovat na soustředění do Rakouska,“ obává se potíží.

Ještě před odjezdem za hranice se měla Jihlava představit na turnaji v Tisu.

„Nakonec tam ale pošleme jen naše béčko, protože kvalita turnaje odstoupením prvoligových a druholigových klubů značně klesla,“ vysvětlil Tulis.

S Bystrcí v Náramči

Bez zápasového testu ale FC Vysočina nezůstane. Ve středu se postaví v Náramči u Velkého Meziříčí Bystrci a v sobotu se v Nymburku utká s rovněž třetiligovým Varnsdorfem.

Také příští týden v Rakousku si svěřenci trenérské dvojice Luboš Zákostelský, Josef Vrzáček zahrají dva přípravné duely.

Jeden je naplánován s třetiligovým Hornem a druhý s Austrií Vídeň. „Zřejmě proti nám ale Austria postaví spíš druholigový B–tým,“ oznámil Tulis.