Hokejový útočník Jaromír Jágr, který dorazil na Vysočinu kvůli fotbalové exhibici, na sebe strhával veškerou pozornost. Hysterii kolem své osoby ale ustál tak jak je jeho zvykem, tedy s úsměvem a přehledem.

Po zápase se pak pustil do hodnocení hráčských změn, kterými v poslední době prošel New York Rangers.

„Tohle asi nikdo nečekal, ale vedení klubu nemělo na výběr. Potřebovali dobrýho centra a tak se snažili podepsat co nejvíc hráčů,“ řekl k příchodu dvou elitních útočníků Scotta Gomeze a Chrise Druryho.

Který z nich mu bude v nadcházející sezoně v NHL lépe vyhovovat prý zatím netuší. „Na papíře vypadá všechno jinak. Někdy se zdát, že to bude fungovat, ale realita může být úplně jiná,“ zamyslel se pětatřicetiletý rodák z Kladna.

Jezdi ale jenom neposilovali. Pro příští ročník například přišli o Švéda Michaela Nylandera, který byl Jágrovým dvorním nahrávačem.

„Věděl jsem jak to dopadne. Proto jsem mu dopředu volal a ptal se ho, za jakou částku by byl ochotný zůstat. Tu informaci jsem pak chtěl předat generálnímu manažerovi. Jenomže Miky se nebyl schopný vyjádřit,“ krčil rameny Jágr.

Oddychnout si tedy mohl alespoň v otázce dalšího setrvání českého spoluhráče Petra Průchy. Ten totiž minulý týden podepsal s Rangers novou smlouvu. Výrazně si v ní prý polepšil.

„Pěkně nás okradl,“ smál se kapitán newyorských Jezdců. „Jde opravdu o velké peníze, podle mě ani nečekal, že by mohl tolik dostat. Prostě v hokeji potřebuješ mít i kus štěstí,“ dodal.