Aktuální tajenky na trenérských postech nejsou v úvodu letních příprav ve všech fotbalových táborech týmů z Jihlavska vyřešeny. Pouze v Třešti je o novém kouči Luboši Wiederlechnerovi jasno. Gustava Cabuka lanaří Bedřichov a v Janovicích se bude vědět až dnes.

Haubert asi zůstane

I přesto, že duo Chramosta, Hekerle v Janovicích fungovalo, tak vítěz I. A třídy skupiny A nejspíše nastoupí do nové sezony s jinými lodivody. „Něco máme rozjednané, ale jestli to klapne, budeme vědět zítra (v úterý – pozn. red.),“ zůstává tajemný předseda Janovic Jiří Babínek. „Honza Chramosta se mi na pozici trenéra líbil, ale je půl roku po operaci a chce opět začít hrát. A aby to vedli hráči ze hřiště, to nechceme,“ má jasno Babínek, který neúspěšně oslovil i bývalého kouče Klímu.

Dobronínský lodivod Ludvík Haubert zažil se svým týmem hodně hektickou sezonu. Záchrana I. A třídy přišla až v posledním kole, po němž trenér nahlas koketoval s odchodem. „Byl jsem pevně rozhodnutý, ale měl jsem sezení s předsedou Honzou Chvátalem a na něčem jsme se dohodli, takže pokud se tyto podmínky dodrží, tak nejspíše zůstanu. Definitivní rozhodnutí ale padne až ve středu,“ prozrazuje Haubert.

Nový kouč jde do neznáma

V Třešti je před startem soutěže vše jinak. Milana Hochmana nahradil na trenérské sesli Luboš Wiederlechner, který pracoval s žáčky. „Já už se rozmýšlel minulý rok, ale nakonec odchod vyšel až teď,“ komentuje Hochman.

Jeho nástupce vstupuje do téměř neznámých vod. „Váhal jsem, jestli to mám vzít, ale nakonec jsem se rozhodl, že je to něco nového a zkusím to,“ říká Wiederlechner, který se poprvé sejde s novými svěřenci už dnes. „Budu měnit styl hry, takže od začátku budeme hodně pracovat na hře. Co se týče vytrvalosti, tam samozřejmě také něco bude,“ dodává nový třešťský trenér.

 

Cabuk by chtěl stabilizovat tým

Po sezoně smutný a padající Bedřichov vyrukuje do nové sezony v I. B třídě s novou trenérskou krví. Tým z Jihlavy povede s největší pravděpodobností bývalý hráč jihlavského Spartaku Gustav Cabuk. „Vše se definitivně rozhodne na prvním tréninku 17. června. Asi na osmdesát procent tým povedu,“ potvrzuje Cabuk, který by chtěl Bedřichov nasměrovat výš. „V úvodu bude hlavní stabilizace týmu a aby to začalo fungovat tak, jak má. Pak můžeme pomýšlet na další mety,“ dodává Cabuk.

 

Beze změn

Zdeněk Štancl byl rozhodnutý, že vystoupí ze stonařovského vlaku, ale nejspíš v pozici kouče setrvá. „Myslel jsem si, že by to ozdravilo chod týmu, ale zatím se nenašla adekvátní náhrada, takže na devadesát procent to stále povedu,“ říká Štancl.

Ve Staré Říši jsou s hrajícím trenérem Luďkem Kovačíkem spokojení. „Nemám žádné zprávy, že bych měl na pozici trenéra končit,“ usmíval se Kovačík.
Rantířov se také neohání novými jmény. „Předpokládám, že do začátku soutěže nastoupím, i když v trenérském životě se dějí různé věci. Ale minimálně rok bych ještě tým rád vedl,“ říká rantířovský stratég Michal Fiedler.

I v Telči, která sestoupila do I. B třídy, je vše při starém. Ovšem pouze na trenérském postu. „U nás se pouze změnilo vedení. Máme nového předsedu pana Kříže,“ odhaluje Petr Kozák, který si u svého nového nadřízeného vydobyl jednu podmínku. „Pokud to po půl roce bude na postup, tak zůstanu. Jak ne, tak odcházím,“ má jasno Kozák.

 

Batelovská marná snaha

V Batelově se zatím stále marně snaží sehnat náhradu za odstoupivšího kouče Petra Besedu.

„Pokaždé, když jsme s někým jednali, tak to padlo. Sehnat trenéra je strašně těžké, protože jde o zodpovědnost,“ tvrdí sekretář Batelova Jan Hradecký, který ještě v sobotu bude líčit „pastičku“ na potencionálního trenéra Batelova.

„Uvidíme, jak to dopadne,“ říká Hradecký a doplňuje: „Ale už je to v takové fázi, že se zeptám i vás, jestli to nechcete trénovat.“