Když na něm před dvěma lety slavila vítězství prvoligová Plzeň, měl hlavní organizátor Josef Sojka smělé plány. „Pro příště bychom se chtěli dohodnout se Slavií a Teplicemi. Na Spartu si ale budeme muset ještě nějakou dobu počkat,“ hlásil tehdy.

Jenomže o rok později už přijely pouze dva druholigové týmy a v neděli se v Tisu dokonce představí jen tři zástupci třetí ligy a druholigový nováček, Bohemians Praha.

Čáslav s Kladnem účast odřekly a Jihlava vyslala do boje svoji rezervu.

„Mrzí mě to, ale i třetiligová mužstva jsou podle mě velice kvalitní. Po sportovní stránce by tedy mělo být vše na vysoké úrovni,“ láká Sojka diváky do ochozů.

Klubům neplatí

Zklamání z hlasu ale úplně nevymazal. „Já jen doufám, že si lidi neřeknou: Sojka něco naslibuje, a pak to nesplní. Problém je prostě ve financích,“ hájí změny v obsazení turnaje.

„Chci udržet nastavený standard. Nehodlám klubům platit za to, že k nám přijedou. Proto tady letos nestartuje ani Čáslav, ani Kladno,“ přiznává.

Stříbro obhajuje jihlavský B–tým

Další vrásky přidělává Sojkovi tradičně počasí. „I když letos by mělo být hezky. Proto doufám, že si lidi cestu na turnaj najdou,“ přeje si hlavní organizátor.

Stříbrnou příčku z loňska jede do Tisu obhajovat B–tým FC Vysočina. „Dám šanci všem hráčům,“ slibuje kouč jihlavské rezervy Roman Kučera. „Do turnaje jdeme z plné přípravy,“ dodává.

Program turnaje

Semifinále:
Vlašim – Jihlava B (11.45 h)
Bohemians Praha – Mutěnice (13.30 h)

O 3. místo: 15.15 h

Finále: 17. 00 h