„Postupujeme asi zaslouženě. Přesto jsme se nevyhnuli výpadkům. Na podzim jsme zbytečně ztratili body v Pacově a na jaře na nás přišla krize, která vyvrcholila výměnou trenérů,“ ohlíží se za sezonou předseda klubu Petr Král.

 

O postupujícím rozhodly penalty

Nejvážnějším konkurentem Počátek byl Lukavec, který dělal vše proto, aby se po roční pauze vrátil do I. B třídy. A po sedmnácti kolech to vypadalo, že skutečně postoupí.

Na Počátky už měl luxusní šestibodový náskok. Ten ale do vzájemného zápasu ztratil, takže došlo na boj na ostří nože.

„Musím uznat, že v Lukavci jsme měli štěstí. Domácí si vytvořili více šancí, ačkoliv i my jsme nastřelili břevno. Nakonec o všem rozhodly penalty. Lukavec ji nedal, my ano,“ vrací se k zápasu jara počátecký předseda.

Lukavec následně zcela odpadl, týden na to dokonce prohrál v Hořepníku, který sestupuje do III. třídy. Na druhou příčku se tak protlačila rezerva Žirovnice, která před sezonou hodně omladila kádr. „Strach z ní šel, na jaře jsme se Slavojem i prohráli, ale soupeř o postup to nebyl. O Žirovnici se vědělo, že do vyšší soutěže nechce,“ vysvětluje Petr Král.

Ačkoliv Počátky strávily v okresním přeboru Pelhřimovska poměrně dost času, v I. B třídě nebudou absolutním nováčkem.

Tuto soutěž už hrály v první vysočinské sezoně, ovšem pochodily jako sedláci u Chlumce. Skončily poslední.

 

Hledají posily

Právě tato zkušenost působí jako výzva, přeborník Pelhřimovska se před vstupem do krajského fotbalu hodlá posílit. „Změny určitě nebudeme dělat v záložní řadě, ale hlavně obrana potřebuje posílit. Teď pořádáme turnaj, na němž by se mělo představit hned pět adeptů našeho dresu,“ zve fanoušky na tribunu předseda fotbalového oddílu v Počátkách.

Ten si nepřipouští, že by jeho tým měl v příští sezoně hrát o záchranu.

„Podobným starostem se chceme vyhnout. Rádi bychom hráli klidný střed tabulky, bez nervů. Jde nám taky o to, aby kluci měli z fotbalu radost,“ vysvětluje Petr Král.