„Věřím, že nám datum přinese štěstí. Po čtrnáctidenní pauze začneme pomalu nabírat kondici. Hodně se zaměříme na práci s míčem a budeme pilovat kombinaci,“ říká nový kouč nováčka I. B třídy Jozef Mihalisko.

K postupu přivedl rapotické fotbalisty trenér Karel Kovařík, toho však v nové sezoně vystřídá v roli hlavního kouče Josef Mihalisko. Kovařík ale u prvního týmu zůstane jako asistent a více se bude věnovat rapotické rezervě.

Mihalisko má na co navazovat

„Musím před ním smeknout, měl koncepci, která se osvědčila, a já se na jeho práci pokusím navázat. Mužstvo příliš neznám, proto bude pro mne velkou výhodou, že trenér Kovařík bude můj asistent, a určitě si od něho nechám poradit,“ pochvaluje si rapotický kouč.

Svěřenci trenéra Kovaříka si postup v průběhu sezony s přehledem ohlídali a na prvním místě měli na svoje největší rivaly Vladislav a Chlístov většinou mimimálně tříbodový náskok.

Titov se vrací na Ukrajinu

Ve vyšší soutěži by se měl představit stejný kádr, který vybojoval i postup. S kabinou se rozloučil jediný hráč, střední záložník Titov, který se vrátil zpět na Ukrajinu.

Naopak na hostování se v rapotickém dresu představí záložník Zdeněk Káňa z Velké Bíteše a variabilní Jiří Šic z Ketkovic, který může nastoupit jak v záloze, tak v obraně.

„Prostor dostanou všichni hráči, béčko nemáme jen pro zábavu, ale mělo by fungovat jako skutečná rezerva. Uvidíme, jak se jednotliví hráči uvedou,“ upřesňuje kouč.

Rapotice nemyslí v nadcházející sezoně na postup, ale rozhodně se chtějí pohybovat v horní polovině tabulky. Fanoušci se mohou těšit na ostrý start, v prvním kole čeká rapotický klub domácí derby s Jakubovem a ve třetím kole další atraktivní duel s Rudíkovem.

„Jsem ambiciózní člověk a to platí i ve sportu. Naším cílem je hrát v horních patrech tabulky,“ uzavírá Mihalisko.