V klubu je vidět koncepční práce. Mužstvo se ještě před několika lety potácelo ve IV. třídě, ale nyní je realita úplně jiná. Tis v letošním roce oslavil čtyřicet let fotbalu v obci, a hlavně postup do I. B třídy.

„Klíčovým momentem byla skutečnost, že se do mužstva vrátil rodák z Tisu, velezkušený Miloslav Kozlík ze Ždírce, který přivedl do oddílu dalšího ostříleného borce z Brodu Jindru Veselého. Kádr ještě doplnili hráči z „béčka“ Benák s Krpálkem, kteří do kolektivu dobře zapadli,“ osvětlil situaci v oddíle vedoucí mužstva Jan Miřátský.

Do jarní sezony šel Tis se sedmibodovým náskokem. Začátek se však nepovedl, čtyři nečekané plichty za sebou vymazaly slibný náskok.

Mužstvo se však nepoložilo. „Odrazovým můstkem k dalším úspěchům byla vysoká výhra 9:2 nad Keřkovem, a hlavně potom plichta 0:0 na hřišti největšího rivala ždírecké rezervy.“ připomněl ještě Miřátský.

„Účast v I. B třídě je pro oddíl vrcholem, je to dárek pro příznivce fotbalu v Tisu, vždyť na utkání i v tak malé obci chodí až stovka lidí. Cílem je pochopitelně soutěž udržet, k úvodnímu střetnutí jedeme na hřiště chotěbořské rezervy,“ už se těší Miřátský.