První tři o postup neměli zájem

Nikdo z medailistů – první Bítovčice, druhé Puklice ani bronzová rezerva Janovic neměly o krajskou soutěž zájem. A tak OFS Jihlavska kontaktoval před posledním 26. kolem čtvrtou rezervu Polné, která na nabídku kývla.

Jenže Kostelec polenské béčko stačil díky výhře v poslední prověrce přeskočit a výhodu první volby přetavil v postup. Ten ještě stvrdila komise z KFS, která ovšem Kostelci nařídila, že musí opravit zázemí pro hráče i rozhodčí.

 

Práce na zázemí se celkem stíhají

„Práce pokračují dobrým tempem. Je chuť, takže na tom děláme a počítáme, že se to do zadaného termínu zvládne a kabiny budou připravené,“ komentuje sekretář klubu Dalibor Pecka.

První tři kola ovšem s největší pravděpodobností odehraje Kostelec na hřištích soupeřů.

„Druhé kolo sice máme doma Štoky, ale s těmi se pokusíme domluvit o výměně pořadatelství,“ doplňuje.

Nováček I. B třídy vstoupí do letní přípravy na neznámou krajskou soutěž příští pondělí a prozatím bez posil.

„S jedním hráčem, který má zkušenosti i z vyšších krajských soutěží, ještě jednáme. A chtěli bychom i gólmana, ale sehnat ho je hodně těžké,“ říká Pecka.

 

Pouze dva přípravné duely

Před ostrým startem v I. B třídě skupiny A absolvuje nováček nejspíše dvě přípravná utkání. Pokud postoupí v krajském poháru, o jeden zápas si polepší.

„Není to moc, ale snad to bude stačit. Hlavní je, že se na novou soutěž těšíme, budeme si ji chtít užít, a když spadneme, tak spadneme,“ dodává kostelecký sekretář Dalibor Pecka.