„Momentálně se vyřizuje jejich půlroční hostování s opcí na přestup,“ prozradil sportovní manažer FC Vysočina Zdeněk Šmýd. Oba hráči přišli do Jihlavy na zkoušku a trenéry jejich hra zaujala.

„Jsou to mladí kluci, kteří ukázali svoje možnosti. Podle mě by mohli být pro tým opravdovým přínosem,“ nešetřil chválou na adresu obou „kanárků“ kouč Luboš Zákostelský.

Do Evropy se Wiliam Vinucius de Santos (Alemio) a Marcelo Barbosa de Oliviera (Marcelo) dostali díky jednomu z polských klubů. „Oba patří Štětínu. Ten má v Brazílii svoji fotbalovou akademii. Pokud se jim někdo líbí, tak si ho tam hned zaregistrují,“ vysvětluje Šmýd. Vedení FC Vysočina ale loví také v domácích vodách. V současné době především v olomouckých.

 

Stoper a útočník

„Dohodli jsme se na půlročním hostování Michala Vepřeka a příští týden by měl dorazit ještě jeden hráč Sigmy,“ hlásí vedoucí sportovní sekce. Jihlavští trenéři se mohou těšit buď na dvaadvacetiletého Martina Komárka, nebo na čtyřiadvacetiletého Petera Šedivého.

„Olomouc by si nejraději podržela oba dva, ale na post stopera potřebuje jenom jednoho z nich. Proto nám druhého uvolní,“ tvrdí Šmýd. Definitivní rozhodnutí by mělo padnout začátkem příštího týdne.

V té době už bude zřejmě jasno také v otázce posílení ofenzivy. „Jednáme o příchodu útočníka z Brna, ale o konkrétním jménu bych se zatím bavit nechtěl,“ odmítá sportovní manažer.