V sázce je ještě víc, vítěz si zahraje příští týden atraktivní zápas s FC Vysočina.

Druholigista láká

„Je to zápas prvního kola poháru, takže k němu určitě přistoupíme vážněji než v předkole,“ slibuje Soural a pokračuje: „Dívali jsme se do losu, jsou tam samí atraktivní soupeři. Máme možnost v dalším kole přivítat Jihlavu. Je to lákadlo pro fanoušky i hráče. Může to být zpestření sezony, které zviditelní havlíčkobrodský fotbal.“

Vážnost poháru dávají i ve Žďáře. „Zápas v Havlíčkově Brodě bereme jako mistrák,“ potvrzuje jeden z dvojice žďárských koučů Libor Štourač. „V poháru bychom si rádi jednou zahráli před vlastním publikem, a kdyby to bylo s Jihlavou…,“ zasní se Štourač.

 

V plné síle

Slovan chce nasadit do duelu nové tváře. „No, jsou to spíš staronové tváře. Tůmu i Nepovíma lidi v Brodě znají, nastoupí také Klaus. S Pelhřimovem jsme se ještě zatím nedomluvili na Liškovi, takže hrát nebude. Máme ale osmnáct hráčů, chceme na všechny rozložit zápasovou zátěž,“ uvádí Soural.

V duelu proti Velkému Meziříčí nastoupil i futsalista Michal Mareš. „Michal je v kádru, počítám, že nastoupí. Ještě jsme se nedomluvili na podmínkách, ale já bych ho v týmu měl rád a jsem schopen a ochoten se s ním dohodnout,“ dodává Soural.

Také Žďár chce nastoupit v co nejsilnější sestavě. „Doba dovolených už pomíjí, sestava se začíná stabilizovat. Hráči vracející se z dovolené slíbili, že dorazí. Brod známe, mají kvalitní útočnou fázi. Na to se musíme zaměřit a využít naše přednosti,“ říká Štourač.

Utkání má ještě jednu zajímavou zápletku. Druhé kolo poháru ČMFS je na programu 5. září a pohled do losu divize D tuto zápletku ihned odtajní. V ten samý den se totiž předehrává 15. kolo a Havlíčkův Brod má právě hostit Žďár.

„Samozřejmě o tom víme,“ usmívá se Soural a dodává: „Ale to je ještě daleko. I když v neděli už asi ne.“

Tahle pikantnost neutekla ani Štouračovi. „Pohár by se asi řešil předehrávkou. Muselo by se domluvit vedení všech tří klubů, našeho, brodského a jihlavského. Tedy za předpokladu, že Vysočina přes Třebíč postoupí.“

1. kolo poháru ČMFS

Sobota od 17.00: HFK Třebíč - FC Vysočina Jihlava.
Neděle od 17.00: FC Slovan Havlíčkův Brod - FC Žďas Žďár nad Sázavou.