Překvapení se v Třebíči nekonalo, dál jde Vysočina

TŘEBÍČ - Favorit nezaváhal. Fotbalisté druholigové Jihlavy porazili v sobotním zápase 1. kola Poháru ČMFS divizní Třebíč 4:1 a podle očekávání postoupili do další fáze soutěže.

30.7.2007

Souboj kapitánů. Třebíčský špílmachr Ivo Koníř (v modrém) se proti svému bývalému klubu několikrát vytáhl. Tentokrát o míč usiluje jihlavský záložník Michal Lovětínský (ve žlutém).Foto: DENÍK/Josef Němec

Ve 2. kole se utkají se Žďárem nad Sázavou, který v neděli vyřadil Havlíčkův Brod.

Kdo si myslel, že zápas v Třebíči bude jednoznačnou záležitostí favorita, spletl se. Domácí HFK vystrčilo růžky jako první. Ústřední postavou byl exjihlavský Ivo Koníř, který poprvé přímým kopem vylekal gólmana Tulise.

Na druhé straně dělal průvan v obraně rychlý Zedníček. Právě jeho druhá akce možná rozhodla zápas. Ve velkém čtverci totiž musel za záchrannou brzdu zatáhnout Kopeček, který se při penaltovém zákroku navíc zranil a musel být vystřídán. K pokutovému kopu se postavil kanonýr Faldyna a Jihlava vedla.

Pojistit výsledek mohl po dalším Zedníčkově úniku Čermák, ale brankář Beer jeho pokus z blízka vyrazil.

Největší šance Třebíče přišla těsně před poločasem. Koníř si pohrál s Drgou a naservíroval míč Ryglovi, jehož volej ale Tulis skvěle vytěsnil.

„V některých fázích nám tam vázla spolupráce. Na hře bylo ještě hodně nedostatků,“ uznal jihlavský kouč Luboš Zákostelský.

Ten do druhého poločasu poslal Vladimíra Váchu a tah se mu vyplatil už po sedmi minutách, kdy rychlonohý útočník ukázal po pasu Drgy všem záda a učebnicově obstřelil gólmana. Další úder přišel tentokrát z druhé strany. Bartošův centr před branku přiťukl Čermák ještě lépe postavenému Faldynovi a Vysočina vedla rozdílem třídy. Gólovou čtvrthodinku završil po Lovětínského rohu hlavou obránce Wasserbauer.

Poslední jihlavskou šanci si vypracoval mladík Rabušic. Jeho bomba ovšem skončila na břevně Beerovy branky.

Čestný úspěch pro domácí přišel až v posledních okamžicích zápasu. Střídající Novák předložil gólovku Konířovi a ten se tváří v tvář Tulisovi nemýlil.

„Odehráli jsme velice kvalitní první poločas a sáhli si na dno svých sil. Kluci se přesvědčili, že jde hrát i s tak těžkým soupeřem,“ řekl po zápase třebíčský trenér Karel Kolesa.

HFK Třebíč - FC Vysočina Jihlava

1:4

Góly: 90. Koníř - 20. a 58. Faldyna (první z PK), 52. Vácha, 68. Wasserbauer. Rozhodčí: Hájek - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: 19. Kopeček, 88. Novák - 56. Lovětínský. Diváci: 600. Poločas: 0:1.
Třebíč: Beer - Cenek, Václavek, Kopeček (24. Anděl), Flekal - Heres, Křivánek, Smažil (71. Durajka) - Koníř - Rygl, Netoušek (66. Novák).
Jihlava: Tulis - Bartoš, Wasserbauer, Šedivý, Drga - Veselý, GebreSelassie, Lovětínský, Čermák (66. Rabušic) - Zedníček (46. Vácha), Faldyna (75. Šamánek).

30.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Filharmonie Gustava Mahlera. Ilustrační foto.

Řadu hostů a vánoční písně nabídne koncert filharmonie v Jihlavě

Vystoupení kapely Čechomor.
16

Čechomor vystoupí s Martinou Pártlovou před vyprodaným sálem v Jihlavě

Nejlepší variantou na Vánoce je jedle, nebo borovice

Jihlava – Předvánoční nákupy již dávno začaly, a s tímto obdobím přichází na řadu také vybírání vhodného vánočního stromku. V krajském městě Vysočiny se nachází hned několik prodejních míst nabízejících živé stromky, jedno z nich je dokonce na Masarykově náměstí.

Na zámku v Telči hrají živý betlém

Telč – Na nádvoří Státního zámku v Telči se opět po roce vrací představení živého betlému v podání telčského folklorního souboru Podjavořičan a Kvítek. Vánoční atmosféru bude možné v Telči načerpat už během třetího adventního víkendu.

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

Spartak čeká opět jen záchranářská mise

Praha – Promarněná šance. Po dvou odehraných rundách se zdálo, že jihlavský Spartak konečně prolomí kvalifikační brány a postoupí v tenisové extralize smíšených družstev do semifinálové skupiny. Jenže od stavu 3:1 psali body už jen liberečtí tenisté. Na tým z Vysočiny tak čeká již dnes v Říčanech duel o sedmé místo s Pardubicemi. Ty snadno podlehli právě říčanské Oaze.