„Stále jednáme o jeho příchodu. Během tohoto týdne by to mělo být vyřešeno,“ doufá žďárský předseda a zároveň jeden z trenérů Petr Nedvěd.

Dorostenec září

O bystřického šutéra stojí Žďár už delší dobu. Novou posilou se už stal Radek Otoupalík, který přichází na půlroční hostování z Popůvky na Brněnsku. „Je to hráč z divizními zkušenostmi z Vyškova,“ vysvětluje Nedvěd, který svého nového svěřence nasadil na oba pohárové zápasy.

Novou tváří ve žďárské sestavě byl v zápase s Havlíčkovým Brodem také Jan Mašek. „Jedná se o dorostence, který prokazuje stabilní výkonnost a říká si o místo v áčku,“ podotýká kouč.

Kdy s Jihlavou?

Na odchodu je naopak třiatřicetiletý Milan Trojanovič. Někdejší opora zadních řad má za sebou několik slavných štací. Nyní ovšem nezahájil přípravu a má namířeno do Štěpánova, který hraje okresní přebor. Ambiciózní klub totiž trénuje Michal Šikula, který se zná s Trojanovičem z jeho působení v Bystřici nad Pernštejnem.

„Štěpánov se ozval s tím, že má zájem. Ještě jsme se sice nedohodli, ale vypadá to na půlroční hostování,“ podotkl Nedvěd.

Pohár s Jihlavou, nebo divize se přesune. Jsem zvědavý, jak to svaz vyřeší.

Žďár nyní po postupu do 2. kola Poháru ČMFS čeká atraktivní zápas s druholigovou Jihlavou. Termín poháru se ovšem kryje s předehrávkou divize. „Jedno, nebo druhé se přesune. Jsem zvědavý, jak to svaz vyřeší,“ přemítá Nedvěd.

Postupu žďárský předseda ale rozhodně nelituje.

„Jihlava ve Žďáře nehraje každý den. Bude to svátek místního fotbalu a pro naše hráče velice cenná zkušenost. Jako nepříjemnou povinnost to rozhodně nebereme,“ ujišťuje.