První poločas měli ve své režii domácí a vytvořili si i řadu šancí. Nejvíce žďárskou obranu zlobil Provazník, ale většinou mířil mimo branku nebo ztroskotal na Pospíchalovi.

Na konci prvního poločasu stáhl ve vápně žďárský Odehnal Provazníka a byla z toho penalta. Ale havlíčkobrodský kapitán Slanař poslal penaltu mimo. „Určitě to ovlivnilo zápas. Žďár by tak musel začít tvořit,“ myslí si havlíčkobrodský trenér Josef Soural.

Téměř v zápětí se do nebezpečné situace dostali také hosté, Bratršovský z dvaceti metrů orazítkoval pravou tyč Bencovy branky.

I ve druhé půli pokračovali domácí v tlaku, ale opět vyšli naprázdno. Rozhodující okamžik přišel v 76. minutě, kdy se Žďárští dostali do brejku. Zedníček si všiml špatně vyběhnutého Bence a z ostrého úhlu ho přeloboval.

„Za každý gól může tak trochu brankář. Zedníček je tak zkušený hráč, že si všiml jeho chyby a přeloboval ho. Ostatními zákroky ale Benc dokázal, že v týmu své místo má,“ dodal Soural. Po obdržené brance Slovan otevřel hru a pět minut po první trefě inkasoval podruhé. Bratršovský se dostal k odraženému míči, který usměrnil do prázdné branky. V závěru už jen Klaus dorážkou korigoval výsledek.

„Byl to další přípravný zápas, i když trochu okořeněný. Oba týmy si vypracovaly několik šancí. My jsme dali v závěru dva góly a především ten Zedníčkův byl nádherný,“ zhodnotil jeden ze žďárských trenérů Petr Nedvěd.

FC Slovan H. Brod - FC Žďas Žďár n. S.

1:2

Góly: 90. + 1. Klaus – 76. Zedníček, 81. Bratršovský. Rozhodčí: Kučeřík – Petr, Nováček. ŽK: 38. Odehnal, 82. Bojda (oba Žďár). Diváci: 300. Poločas: 0:0.
Havlíčkův Brod: Benc – Pertl, Novotný, Végh, Mišta – Slanař, Nepovím, Tůma, Mareš (68. Klaus) – Provazník, Nechvátal (64. Teplan).
Žďár nad Sázavou: Pospíchal – Odehnal (58. Sáblík), Heide, Šindelka – Mašek, Otoupalík, Bratršovský, Chmelíček (46. Karásek), Řeháček – Filippi (55. Bojda), Zedníček.