Nová posila Janovic Slovák Ján Bdžoch, který působil v minulé sezoně v Hartvíkovicích, měl být záplatou za Petra Dvořáčka na levý kraj obrany. Jenže nedělní zápas v Herálci, kde Janovičtí vyhráli 6:0, prozradil jeho ofenzivní choutky.

„Zkoušeli jsme ho jako levého obránce, ale on absolutně na levém obránci nebyl. Hrál hodně ofenzivně a dal dvě branky,“ prozrazuje předseda Janovic Jiří Babínek.

Babínek má další jednání

Tím si ovšem Bdžoch řekl o janovický dres. „Získali jsme ho na půlroční hostování, ale na jakém postu bude nastupovat, to si vyřeší trenér Jansa,“ tvrdí Babínek. S velkou pravděpodobností ale Janovicím bude stále chybět levý bek.

„Tento týden budu mít jednání s jedním velkým hráčem, tak uvidíme, jak to dopadne,“ doplňuje tajemně předseda TJ Sapeli Janovice.

Mezi tři tyče se vrací Šebek

V janovických barvách a nové sezoně se představí i staronová tvář. Proti Herálci se mezi tři tyče postavil gólman Šebek z Vrchoviny.

„Získali jsme ho na půl roku,“ potvrzuje Jiří Babínek, který ještě před nedělním utkáním řešil rébus s brankáři. „Krpálek má náběh na zápal plic, Režničenko měl sádru, Bratršovský stále po zranění z béčka netrénuje, takže to vypadalo, že v Herálci nastoupím já,“ komentuje Babínek, kterého na poslední chvíli zachránil Šebek.

„V osm ráno mi napsal, že přijede. I když z toho Vrchovina neměla radost, tak jsme se nakonec domluvili. Je tam i klauzule, že proti ní nesmí chytat.

Důležité ale je, že on sám sem chtěl,“ těší janovického bosse, který má v týmu rázem čtyři gólmany. „Až se všichni uzdraví, tak jednoho budeme muset pustit,“ dodává.