Hosté začali opatrněji, ale hned z první akce otevřeli skóre. Janečkova prostrčení do volného prostoru před brankou si všiml Korčián a nepovedenou střelou k tyči zaskočil Tulise.

Ve 24. minutě mohlo být vyrovnáno. Čermák křížnou přihrávkou uvolnil nabíhajícího Veselého, který ale pálil vedle. Stejný hráč znovu minul po rohu Lovětínského, když k němu Doležal nedůrazným zákrokem sklepl míč. Za další tři minuty zahodil šanci na vyrovnání Gebreselassie, jehož střelu vykopl z brankové čáry obránce Josefík. Ještě do poločasu servíroval Váchovi na hlavu míč pohotový Bartoš, tentokrát se ale zákrokem na čáře vyznamenal brankář Doležal.

O mnoho lépe domácí nezačali ani druhou půli, a tak trenér Zákostelský poslal do hry Mezlíka se Simrem. A právě Simr zařídil vyrovnání. Jeho centr z pravé strany poslal zblízka hlavou do sítě Faldyna. V divokém závěru fauloval Šedivý a hostům hlavičkou po trestném kopu zařídil podruhé vedení Zlatohlavý. V nastavení pak znovu vyrovnal ze závaru před brankou Faldyna.

FC Vysočina Jihlava - 1. HFK Olomouc

2:2 (0:1)

 

Branky: 76. a 90.+1 Faldyna - 18. Korčián, 87. Zlatohlavý. Rozhodčí: Paták - Zlámal, Adámková. ŽK: Faldyna, Gebreselassie, Kadlec - Grim, Zlatohlavý. Diváci: 1600.