Jeho svěřenci s HFK Olomouc dvakrát prohrávali. V obou případech ale nesložili zbraně a vyválčili bod.

„Projevila se obrovská vůle hráčů. Právě na to chci v Jihlavě sázet,“ řekl kouč Vysočiny.

Jinak ale viděl v zápase spoustu nedostatků. „Začátek rozhodně nebyl ideální, Holice nás hodně trápila. Do tempa jsme se dostávali postupně,“ přiznává Zákostelský.

Ze dvou šancí dva góly

Jeho tým platil hodně krutou daň. Hosté měli prakticky dvě šance, a obě skončily v Tulisově síti. „Nevyhnuli jsme se dvěma chybám po standardních situacích a soupeř nás za to potrestal,“ podotkl jihlavský trenér.

Už v prvním poločase se Vysočina dostala do několika slibných příležitostí, ale vzrůstající tlak řešil v brance výborný Martin Doležal. „Ten zápas nám vychytal,“ přiznal kouč hostů Leoš Kalvoda.

Bod nakonec bere s chladnou hlavou. „Remíza je určitě spravedlivá. Kdyby Jihlava prohrála, bylo by to kruté. Na druhou stranu jsme ještě dvě minuty před koncem vedli a vyrovnání s tak zkušenou obranou měli zabránit,“ dodal holický lodivod.

V obou případech jeho svěřence sestřelil kanonýr Petr Faldyna, který se stejně jako před rokem v prvním kole uvedl dvěma góly. „Jsem za to rád, ale chtěli jsme vyhrát,“ řekl střelec po zápase.

Jeho zásah v 90. minutě byl shodou několika šťastných okolností. Tou nejpodstatnější asi je, že už na hřišti vůbec neměl být. „Po jeho prvním zásahu jsme už měli nachystaného Rabušice. Jenomže Váchu začaly chytat křeče, proto šel ze hřiště on,“ prozradil trenér Zákostelský.