Před definitivním podpisem ale přišla neočekávaná překážka v podobě zranění útočníka Bystřice Michala Havlíčka.

„Podmínkou příchodu Martina k nám bylo, že se Bystřici podaří získat Havlíčka z Nedvědice. Jenomže ten se v sobotní přípravě vážně zranil,“ vysvětluje žďárský předseda Petr Nedvěd.

Definitivní konec jednání to ale není. „V tomto týdnu budeme ještě jednat. Já doufám, že se to podaří dotáhnout do úspěšného konce,“ dodal Nedvěd.

Pro Bystřici jsou Horák s Havlíčkem klíčovými hráči. Ztráta obou by byla hodně citelná. „Chápeme zájem Martina a nijak mu nechceme bránit, ale ocitli jsme se teď ve složité situaci,“ vysvětluje sekretář bystřického klubu Emil Ondra. Také on potvrdil, že se ještě celá kauza neuzavírá. „Jednání ještě neskončila. Uvidíme, jak se dohodneme. Každopádně do začátku soutěží bude jasno,“ plánuje Ondra.

Všechno se může také odvíjet od jednání Bystřických ohledně záložníka Jana Illka z Doubravníku. „Odehrál za nás přípravné zápasy a máme o něj zájem,“ potvrdil Ondra.

Teď už nezáleží na mně, ví bystřický kapitán

Martin Horák, Žďár. Ta kauza už se táhne dlouhou dobu. Bystřici se stále nedaří postoupit do divize, kterou její kapitán tolik touží hrát. Je to ale zakleté.
„Prostě smůla. Míša Havlíček, na kterém můj odchod do Žďáru závisel, se zranil, a já s tím nic nenadělám. Rozhodl jsem se to už neřešit. Teď všechno záleží čistě na klubech,“ krčí rameny Horák.

Za Žďár se už dokonce představil o uplynulém víkendu proti Humpolci. Jenže ve stejnou dobu hrála Bystřice s Jihlavou B a Havlíček se zranil. „Hned mi to volali,“ říká sklesle útočník.

Žďárský trenér Petr Nedvěd ho ovšem v sobotu postavil do středu zálohy. „Hrál jsem to už minulé jaro, kdy jsem byl ve Žďáře na hostování,“ říká v klidu. Poněkud defenzivní úkoly mu nevadí. „Neřeším to. Trenér mě tam prostě postavil, a já s tím nemám problém,“ dodal.