Z reprezentantů Jihlavska v I. B třídách mohou být spokojená pouze Luka, která absolvovala sobotní turnaj v Rantířově. Dvě odehraná utkání momentální formu a případné nedostatky odhalily.

Generálka je navíc v plánu ještě dnes v úterý proti Stonařovu. „Zejména ten první zápas s Rantířovem byl velice kvalitní. Vzhledem k tomu, že nás bylo i devatenáct, tak trenér viděl téměř všechny v akci,“ komentuje sekretář klubu a jeden z hráčů Patrik Trombelli.

Kompletní nebyli

Přestože Telč v neděli odehrála přípravné utkání s Třeběticemi (1:3) a na programu bylo i středeční střetnutí s Třeští, tak problémů má víc než dost. „Na začátku přípravy jsem měl sedmnáct lidí. Teď je nás jen devět,“ žehrá na zraněními rozpadající se kádr trenér Petr Kozák. „Generálka neproběhla podle představ, ale ani celá příprava. Jediný zápas jsme neodehráli kompletní. Ten start nebude jednoduchý,“ dodává.

Batelov stále hledá trenéra

Zbylé trio Bedřichov, Kostelec, Batelov zápasové zatížení neabsolvovalo. Bedřichov sice měl na zítřek naplánované utkání, ale nakonec nesehnal soupeře.

„Bohužel. Všichni, které jsme kontaktovali, nám odřekli, takže to musíme doladit tréninkově,“ říká kouč Gustav Cabúk. „Je fakt, že i někteří hráči nejsou zdravotně v pořádku, takže jsem na to až tak netlačil. Eventuálně si ťukneme s dorostem,“ doplňuje .

Kostelec v plánu žádný zápas neměl, naordinované bylo volno. Batelov má kromě neodehrané generálky stále problémy s hledáním nového trenéra.
„Hráči měli zatížení v podobě malé kopané a jmen na post trenéra už bylo plno, ale pokaždé to padlo, takže s největší pravděpodobností to povede Tomáš Minařík jako hrající kouč,“ přibližuje sekretář 1. FC Batelov Jan Hradecký.

Oslabená Stará Říše

Ani některým átřídním zástupcům Jihlavska poslední týden příprav příliš nevyšel.

Dobronín odehrál za celý letní dril pouze jediné utkání se svou rezervou. „Nevýhodu v tom ale nevidím. Vím, co od hráčů mohu očekávat a co by nám byl platný zápas, kdybychom se nesešli kompletní,“ tvrdí kouč Ludvík Haubert. „V úterý se ještě zaměříme na útočnou činnost, ve čtvrtek na obranou. Kádr jsme doplnili a přístup hráčů v trénincích, kterých bylo dostatek, byl dobrý,“ doplňuje.

Ve Staré Říši se trápí. „Generálka nebude. Budeme to mít těžké i v sezoně, protože je nás málo. Pět hráčů ze základu nám vypadlo, a to by zranilo i Spartu,“ nastiňuje krizi trenér Luděk Kovačík. „Nejspíš to nebude nejšťastnější start.“

Třešť čekala pořádnou prověrku před začátkem soutěže. V krajském poháru ČMFS vyfasovala Pelhřimov, který ovšem poslal do Třeště rezervu. A ta krok nedržela. Domácí postoupili po jasné výhře 6:1 do čtvrtfinále. „Pro nás to ale pomalu nemělo význam,“ tvrdí trenér Luboš Wiederlechner.

„Soupeř nekladl odpor a neprověřil nás tak, jak jsem si představoval,“ komentuje kouč, který by ještě rád sehrál utkání ve středu. „Snad seženeme soupeře.“

Spadl hřebínek

Stonařov sice odehrál dostatek minut, ovšem o víkendu přišel nečekaný a tvrdý pád na zem. Na turnaji, který pořádal, nedokázal domácí A-tým uhrát ani bod a skončil poslední. V boji o 3. místo se svou rezervou dokonce prohrál 1:2. „Alespoň hráčům spadnul hřebínek,“ kroutil hlavou trenér Štancl, jehož svěřenci si mohou napravit reputaci v dnešní generálce s Lukami.

Rantířov na svém turnaji naopak uspěl a před startem soutěží vítězstvím v turnaji zvedl sebevědomí.

TELČ – TŘEBĚTICE

1:3

 

Gól: Straka. Poločas 1:1. Telč: Kozák (30. Nedorost) – Šeda, Vetyška, Straka (60. Švec), D. Všohajek – Dolejský, Bartušek, J. Všohajek, Chalupa – Hejda, Peschel.

 

 

TŘEŠŤ – PELHŘIMOV B

6:1

 

Góly: Kadlec a Gutwald po 2, Mikeš, Krch - Kmoch. Poločas 3:0. Třešť: Jindřich – Rod, Gregor, Veselý, Kodys – Šaštinský (46. Krejčí), Nosek (61. Mikeš), Trnka, Svěrák – Kadlec (70. Krch), Gutwald.