Moderní „čtyřku v lajně“ hraje v I. A třídě málokdo a trenér je zvědav, jestli nejprogresivnější styl bude v soutěži slavit úspěch.

Hra s liberem je pasé. Trenér Luboš Wiederlechner se pokouší vtisknout třešťskému týmu tvář zónového bránění. I přes krátkou letní přípravu je s prací svých svěřenců spokojený.

„Myslím, že to pochopili, ale samozřejmě to stále pilujeme,“ říká kouč.

Na rozestavení si hráči už zvykají

I výsledky v přípravě napovídají o úspěšné přeměně. Ve všech třech utkáních Třešť vyhrála. „Hlavně zápas na Bedřichově nás celkem prověřil. Už tam bylo vidět, že si kluci začínají na rozestavení zvykat,“ těší Wiederlechnera.

„A dařilo se nám i ve hře dopředu. Několikrát jsme si odkryli jednu stranu, kam nabíhal záložník, a z těchto situací si vytvořili šance a dali i gól,“ doplňuje.
Jestli v druhé nejvyšší krajské soutěži bude neobvyklý styl hry slavit úspěch, trenér neví. „Netuším, jestli to bude pro nás výhoda, nebo nevýhoda. To se uvidí, až se rozjede sezona,“ soudí kouč.

„Pokud na to soupeř bude umět hrát, tak to bude samozřejmě nepříjemné. Ale když se nenecháme individuálně přehrát a středoví obránci nebo brankář budou tam, kde mají být, tak to vidím optimisticky,“ shrnuje třešťský lodivod.