Mezi favority skupiny A patří vesměs týmy z Havlíčkobrodska. Zejména Světlá, která sestoupila z krajského přeboru. „Postupu se nebráníme, ale že bychom ho vyhlašovali jako prioritu, to určitě ne,“ ujišťuje světelský trenér Jaroslav Žejdlík.

Jeho tým navíc přišel o vyhlášeného střelce Miroslava Křikavu a obránce Miroslava Pechu. Oba neodolali humpoleckému vábení. „Přišli jsme sice o dva hráče, ale šest jich přišlo. Chceme je co nejdříve zapracovat do sestavy,“ plánuje Žejdlík.

Společně s jeho týmem by mohla diktovat noty soutěže ještě Ledeč nad Sázavou, která v Poháru ČMFS pořádně potrápila divizní Žďár - ten postoupil až na penalty.

„Ale nevím, co mám od této soutěže očekávat. Bude tam hodně derby, která mohou skončit jakkoliv. Proto nic konkrétního nevyhlašujeme. Jen snad popředí tabulky,“ přemítá ledečský lodivod Miloslav Čivrný.

Ani v Chotěboři nic světoborného neplánují. „Cílem je horní polovina tabulky. Chtěli bychom načít novou koncepci a více stavět na vlastních odchovancích. To je prioritou,“ potvrdil trenér Chotěboře Petr Kolář.

Růžky by mohla vystrčit Přibyslav, kterou povede exžďárský kouč Vítězslav Machatka. „Jsem přesvědčen, že máme kvalitní kádr. Ale vyloženě postup jsem za úkol nedostal,“ tvrdí Machatka.

Zajímavé bude sledovat počínání nováčka z Herálce z pod Žákovy hory, který postoupil po úchvatném jaru.
„Samozřejmě bychom soutěž rádi udrželi,“ podotkl kouč Bohuslav Bureš.

Nikdo nechce nahoru?

Ve skupině B opět figurují Přibyslavice, které se rok od roku marně snaží dostat do krajského přeboru. Teď naposledy jim kýžená štace unikla jen o fous. I proto se priority trošku změnily. „V první řadě musíme stabilizovat kádr, který v létě doznal hodně změn,“ vysvětluje Vladimír Malý, který se z pozice asistenta přesunul na post hlavního trenéra. „Uvidíme, jak bude soutěž vypadat po půli. Jestli to pro nás vyzní příznivě, tak své záměry přehodnotíme,“ dodal Malý.

Přehnané ambice nemají ani v Nové Vsi. „Po sestupu chceme tým přebudovat a vsadit na mladší hráče. Návrat do krajského přeboru bych viděl tak v horizontu tří let,“ plánuje předseda klubu František Šandera.

V přípravě se hodně dařilo rezervě Velkého Meziříčí, která je v I. A třídě nováčkem. „Náš úkol je především připravovat dorostence do dospělé kategorie, k čemuž je A-třída naprosto ideální. Jít výš by bylo pro mladé kluky asi těžší. Stejně tak by nepomohlo hrát nižší soutěž,“ přemítá kouč Kamil Krejčí.